Dailes teātrī top komēdija „Vaņa un Soņa un Maša un Spaiks”

Dailes teātrī top komēdija „Vaņa un Soņa un Maša un Spaiks”
Jānis Deinats, Fotocentrs
22-10-2014 A+ A-
Dailes teātra novembra pirmizrāžu klāstā ir arī Kristofera Durenga aktuāla komēdija „Vaņa un Soņa un Maša un Spaiks”, ko Dailes teātra Mazajā zālē iestudē režisors Gundars Silakaktiņš. Pirmizrāde plānota 16. novembrī.

Šī amerikāņu dramaturga Kristofera Durenga (Christopher Durang) komēdija 2103. gadā ir saņēmusi augstāko Amerikas teātra atzinību – Tonija balvu – kā gada labākā luga.

Iestudējums aicina iztēloties nomaļu savrupnamu parastā ASV mazpilsētā. Iespējams, ka to kādreiz ir ieskāvis ķiršu dārzs, kurā pastaigājušies pāvi, bet tagad to jau sen vairs tur nav.

Šajā namā savu mūžu vienmuļi vada dīvains pusmūža pāris – brālis un māsa. Vientuļš Vaņa, kurš ar savu likteni ir samierinājies, un vientuļa Soņa, kura savukārt ir rūgtuma un nožēlas pilna. Viņu „čehoviskā” ikdiena šķiet nepārvarama. Rutīnā iederas arī viņu mājkalpotāja Kasandra, kura labprātāk nevis uzkopj māju, bet biedē savus saimniekus ar dramatiskiem un neizprotamiem pareģojumiem. Tomēr, kad kādā nedēļas nogalē viņu namā ierodas apskaužami veiksmīgā un slavenā kinozvaigzne Maša ar savu jauniņo mīļāko Spaiku, Kasandras pareģojumi pēkšņi sāk piepildīties, un izrādās, ka katrs no viņiem uz savu dzīvi var paskatīties arī no cita skatupunkta.

Lomas atveidos Pēteris Gaudiņš (Vaņa), Mirdza Martinsone (Soņa), Akvelīna Līvmane (Maša), Kaspars Zāle (Spaiks), Inita Dzelme (Ņina) un Marīna Janaus (Kasandra).

Kopā ar režisoru Gundaru Silakaktiņu jauniestudējumu veido scenogrāfs Vents Vīnbergs, kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa, kustību konsultants Kārlis Božs un gaismu mākslinieks Harijs Zālītis. Lugu no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja.

0 komentāri

Komentāru nav