Radio vakara pasaciņa „Labu nakti” svin 50 gadu jubileju

Radio vakara pasaciņa „Labu nakti” svin 50 gadu jubileju
Publicitātes foto
22-10-2014 A+ A-
21. oktobra pēcpusdienā Latvijas Radioteātris svinēja piekto desmitgadi vakara pasaciņai „Labu nakti”, kurai par godu izdots pasaku albums „Labu nakti – 50”, pavēstīja Latvijas Radio pārstāvji.

„Labvakar, mazais draudziņ!” – tā 1964. gadā pirmoreiz aktieris un pasaku stāstnieks Harijs Misiņš uzrunāja bērnus, jo radio ēterā izskanēja jaunais raidījums – vakara pasaciņa „Labu nakti”. Šobrīd tas kļuvis par vienu no ilgāk skanošajiem raidījumiem Latvijas Radio, ko klausās gan pieaugušie, gan viņu mazās atvases. Tādēļ Latvijas Radioteātris ar AS „Rīgas starptautiskā autoosta” atbalstu, kura arī šogad sagaida pastāvēšanas 50. gadu, ir izdevis „Labu nakti” jubilejai veltītu albumu, ietverot skaistākās pasakas, kuras ierakstītas no 1964. līdz 2014. gadam.

Vakara pasaciņas „Labu nakti – 50” izlases divos CD izvēlētas 20 pasakas: Viļa Plūdoņa poēma „Eža kažociņš”, stāsts no Alana Aleksandra Milna grāmatas „Vinnijs Pūks un viņa draugi” un Olvenas Bouinas „Klāra Klukste”, kā arī Kārļa Skalbes, Skaidrītes Kaldupes, Ērika Kūļa, Annas Sakses, Sandras Vensko un citu autoru literārās un dažādu tautu pasakas. Pasaciņas pirms gulētiešanas stāsta aktieri Harijs Misiņš, Vera Singajevska, Harijs Liepiņš, Rūdolfs Plēpis, Pēteris Liepiņš, Esmeralda Ermale, Santa Didžus, Dainis Porgants un citi. Tāpat kā raidījumā, pasakas ievada un noslēdz bērnu un vecāku iemīļotas miega dziesmiņas. Pasaku izlasi CD formātā sakārtojusi Radioteātra redaktore Dzintra Matuzāle, datorapstrādi veicis Edgars Jackevičs, disku noformējuši mākslinieki Jānis Anmanis, Meldra Bula un Anita Kuņicka, projekta vadītāja – Māra Eglīte. 

Latvijas Radioteātra producente Māra Eglīte saka: „Vakara pasaciņas „Labu nakti” piektā desmitgade ir atbilstošs laiks, lai izdotu šai nozīmīgajai jubilejai veltītu pasaku albumu. Diskā klausāmas jaukākās aizvadītajos 50 gados Latvijas Radioteātrī ierakstītās pasakas. Ceru, šīs pasakas, kuras stāsta daudzu klausītāju iemīļotas ētera balsis, pieaugušajiem būs kā sirsnīgs sveiciens no bērnības, bet vēl mazajiem bērniem – iemīļots pavadonis ceļā uz sapņu pasauli.” 

Kā ikkatru vakaru „Labu nakti” pasakas skan programmā Latvijas Radio 1 plkst. 20.45. Jau no 20. oktobra „Labu nakti” laikā tiks atskaņotas 50 gadu jubilejas diskā ietvertās pasakas. Pasaciņas var klausīties arī Latvijas Radio interneta vietnē latvijasradio.lv, sadaļā „Labu nakti – pasakas”, kā arī arhīvā, meklējot pēc atslēgas vārdiem „Labu nakti”.

0 komentāri

Komentāru nav