Pirmizrādi piedzīvo jauna spēlfilma „Modris”

Pirmizrādi piedzīvo jauna spēlfilma „Modris”
Kadrs no filmas „Modris”
23-10-2014 A+ A-
Kinoteātrī „Splendid Palace” 23. oktobrī plkst. 19.00 notiks jaunas latviešu spēlfilmas „Modris” Latvijas pirmizrāde ar režisora Jura Kursieša un aktieru piedalīšanos, „Rīga 2014” kultūras portālu informēja filmas veidotāju pārstāve Zane Peneze.

Filma „Modris” ir patiesos notikumos iedvesmots stāsts par pusaudzi, kura samilzušais konflikts ar māti noved līdz tiesu darbiem. Pēc tam Modris nolemj atrast tēvu, kuru nekad dzīvē nav saticis.

Sākot ar piektdienu, 24. oktobri, filma „Modris” tiks rādīta kinoteātros Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Talsos, Valmierā, Smiltenē, Siguldā, Cēsīs, Rēzeknē un Daugavpilī. Vēlāk filmas „Modris” veidotāji visā Latvijā rīkos arī īpašus seansus skolēniem.

Uz filmas pirmizrādi „Splendid Palace” iespējams arī iegādāties biļetes. Plkst. 21.30 skatītāji tiek aicināti uz filmas ballīti klubā „Vecrīga” Vaļņu ielā.

Filma „Modris” nominēta septiņām Nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps” balvām, tostarp kā labākā spēlfilma un labākais režijas darbs. Filmas galvenās lomas atveidotājs, neprofesionālais aktieris Kristers Pikša nominēts labākā aktiera balvai.

Jura Kursieša debijas pilnmetrāžas kinofilmu atzinīgi novērtējuši arī pasaules kino profesionāļi – filma „Modris” tika iekļauta prestižā Toronto filmu festivāla programmā, savukārt A klases Sansebastjanas kinofestivālā Spānijā „Modris” saņēma balvu – „Īpašo atzinību” (Special mention).

0 komentāri

Komentāru nav