Klajā nācis mūzikas albums „The Best of Riga Jazz Stage 2014"

Klajā nācis mūzikas albums „The Best of Riga Jazz Stage 2014
Publicitātes foto
Kā pavēstīja „Rīgas ritmu” pārstāvji, jaunais ieraksts ir džeza mākslinieku konkursā „Riga Jazz Stage 2014” izskanējušo skaņdarbu izlase.

Albumā „The Best of Riga Jazz Stage 2014” iekļauti divpadsmit skaņdarbi – gan oriģināldarbi, gan džeza klasika, tostarp konkursa Grand Prix ieguvēju – vokālistes Kristīnes Prauliņas (Latvija) un saksofonista Batuhana Salliela (Batuhan Salliel, Turcija) – izpildītie skaņdarbi. No oriģināldarbiem albumā iekļauta saksofonista Dāvja Jurkas kompozīcija „Room 400” un dāņu vokālistes Malenes Kegordas (Malene Kjaergaard) dziesma „Temporary Love Song”.

Izlasē dzirdami: Vītaute Pupšīte (Vytaute Pupšyte, Lietuva), Toms Rudzinskis (Latvija), Tamirs Gridbergs (Tamir Grinberg, Izraēla), Isabella Lundgrēna (Isabella Lundgren, Zviedrija), Šarlota Kerbsa (Charlotta Kerbs, Somija), Aisa Kansu Tanrikulu (Ayse Cansu Tanrikulu, Turcija), Ajda Stina Tureka (Ajda Stina Turek, Slovēnija) un Lorēna Batlija (Loren Battley, ASV).

Visi skaņdarbi ierakstīti „Riga Jazz Stage 2014” norises laikā kinoteātrī „Splendid Palace”. Muzikālais pavadījums – Viktors Ritovs (taustiņi), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Rihards Goba (ģitāra) un Edvīns Ozols (bass). 

Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa „Riga Jazz Stage” mērķis ir jaunu talantu atklāšana un prezentēšana starptautiska konkursa ietvaros, tā arī ir lieliska iespēja jaunajiem džeza māksliniekiem veidot kontaktus ar mūziķiem un mūzikas profesionāļiem no citām valstīm. Šogad konkurss norisinājās ar nodibinājuma „Riga 2014” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. 

Konkurss „Riga Jazz Stage 2015” no 9. līdz 11. aprīlim notiks nominācijās „Džeza vokāls” un „Džeza trompete”. 
„Riga Jazz Stage dalībnieki neapšaubāmi ir daļa no šā brīža jaunās džeza paaudzes. Norise, dalībnieki un žūrijas sastāvs liecina tikai par konkursa nozīmi un prestižu starptautiskajās džeza aprindās,” pauž Stīvs Rubijs (Steve Rubie; „606 Club”, Londona).

Vairāk informācijas vari atrast šeit: 

0 komentāri

Komentāru nav