Latvijas ekspozīcijai panākumi Tallinas „Eksperimenta!”

Latvijas ekspozīcijai panākumi Tallinas „Eksperimenta!”
Kerli Kehman, www.eksperimenta.net
27-10-2014 A+ A-
Tallinā notiekošajā starptautiskajā laikmetīgās mākslas triennālē jauniešiem „Eksperimenta!” Latvijas ekspozīcija atzīta kā izcilākā - ar spēcīgu vēstījumu un lielisku kuratora darbu, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Arī galveno individuālo apbalvojumu ieguvušas Latvijas pārstāves – Ieva Karpova un Renāte Berķe no Madonas Mākslas skolas.

Latviju starptautiskajā izstādē pārstāv 13 darbi, kuru autori ir 26 jaunieši no Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolām un mākslas vidusskolām. Latvijas ekspozīcijas tēma „Robežas un robežsituācijas” ir reizē plaša un dod ierosmi runāt par aktuālām globālām problēmām, taču ļauj skart arī personiskus aspektus, kas interesē jaunos māksliniekus.

„Skolēni no Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas izveidojuši interaktīvu mirdzošu koku. [..] I. Karpovas un R. Berķes pētījumos vasaras garumā var izsekot materiālu pārvērtībām, iedarbojoties lietum, saulei, augsnei. Iemetot monētu, „spaisa” automāts, ko uzmeistarojuši Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi, piedāvās izmēģināt, kas notiek, izvēloties legālās narkotikas,” par Latvijas jauno mākslinieku spilgtākajiem darbiem stāsta Latvijas ekspozīcijas kuratore Ilze Kupča.

Izstādē „Eksperimenta!”, kas notiek Svētās Katrīnas baznīcā un viduslaiku ēkā Hopnera namā, piedalās 14 līdz 19 gadu veci jaunie mākslinieki no Igaunijas, Latvijas, Somijas, Krievijas, Vācijas, Slovēnijas, Portugāles, Turcijas, Dienvidkorejas, Kanādas un Brazīlijas. Gandrīz 800 gadu vecā baznīca kā vieta, kur jaunieši laikmetīgās mākslas darbos pauž šodienai aktuālās tēmas, ir drosmīgs izaicinājums izstādes norises vietai.

Izstāde apskatāma līdz 23. novembrim.

Šogad triennāles tēma ir „Zinātne un māksla”. Tās rīkotāji vēlējušies iedrošināt jauniešus un viņu skolotājus dažādās valstīs apgūt un interpretēt pasauli caur zinātnes prizmu.

Lai rosinātu nozīmīgas pārmaiņas mākslas izglītībā, šodien un rīt, 25. oktobrī, Tallinā notiek arī mākslas izglītības konference, kuras saturs būs vērsts uz starpdisciplināru tēmu mākslas izglītības saturā meklēšanu.

„Eksperimenta!” ir starptautisks jauniešu laikmetīgās mākslas pasākums, kura mērķis ir dot iespēju skolas vecuma jauniešiem piedalīties starptautiska mēroga mākslas notikumā. Latvijas ekspozīcijas koordinators ir LNKC.

Pirmā izstāde „Eksperimenta!” notika no 2011. gadā Tallinas Dziesmu svētku estrādes izstāžu zālē un Marjamaes pilī Tallinas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas pasākums. Izstādes tēmu „Telpa” interpretēja jaunie mākslinieki no 13 pasaules valstīm. Izstādi apmeklēja ap 18 000 skatītāju.

0 komentāri

Komentāru nav