Leona Brieža jubilejas koncertuzvedums „Atziedi, dvēsele!”

Leona Brieža jubilejas koncertuzvedums „Atziedi, dvēsele!”
Publicitātes foto . Dzejnieks Leons Briedis
27-10-2014 A+ A-
Itin visi pratīs līdzi dungot tādām dziesmām kā „Cielaviņa”, „Dāvāja Māriņa”, „Atziedi, dvēsele”, „Pēc simt gadiem Piebalgā” un vēl citām. Bet – vai tikpat labi zinām, kas ir to vārdu autors? Tas ir dzejnieks Leons Briedis, kuru 16. decembrī ar koncertuzvedumu „Atziedi, dvēsele!” jaunajā koncertzālē „Rīga” sveiksim 65. dzimšanas dienā.

Koncertā klausītājus un skatītājus gaida senas un jaunas dziesmas, kuras ar Leona Brieža dzeju rakstījis Raimonds Pauls, Ivars Vīgners, Uldis Stabulnieks un Ēriks Ešenvalds. Netrūks arī daža laba pārsteiguma un valdīs tikai pozitīvas emocijas. 

Pie koncertuzveduma režijas grožiem ķēries Valdis Pavlovskis, kurš akcentē: „Dzejnieka mūžu šajā uzvedumā salīdzināsim ar gada ritējumu. Būs gan bērnība, jaunība un pavasaris, gan vasaras pilnbrieds, kuru tieši šobrīd bauda Leons. Bet caurviju tēls te būs mīlestība – dzejniekam tik nozīmīgā tēma.” Lai gan vakars būs mūzikas caurvīts, goda vietā celta un apmīļota tiks tieši Leona Brieža dzeja. To lasīs aktieris Artis Robežnieks un uz skatuves kāps arī pats jubilārs.

Koncertuzvedumā piedalīsies Aija Andrejeva, Dainis Skutelis, Viktors Lapčenoks, grupa „Credo”, Ginta Krievkalna, Žoržs Siksna, Ingus Pētersons, Adrians Kukuvass, Jānis Paukštello, Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, kā arī koris „Balsis” diriģenta Inta Teterovska vadībā. Koncertprogrammas muzikālais vadītājs – Kristaps Krievkalns.

„Dzejnieka dzimšanas diena ir brīnišķīgs arguments, lai ar jaunu sparu saulē celtu viņu pašu – siltas sirsnības, kūsājošas enerģijas un mīļas vienkāršības apdvestu cilvēku, kura dziļajam intelektam līdzinieku atrast grūti. Un liels prieks par to, ka Leona Brieža personības šarmu novērtējis arī koncertuzveduma lieldraugs – uzņēmums „AB Holding” un mūsu informatīvais atbalstītājs un partneris Latvijas Radio 2,” akcentē koncerta producents Jānis Kļaviņš.

„Visu notiekošo pieņemu ar dziļu cieņu un pateicību – koncertu uztveru kā ļoti skaistu dāvanu,” saka dzejnieks. 
Vaicāts, vai nav žēl, ka tautā zināmo dziesmu priekšplānā aizvien ir komponists, bet dzejnieku zina tikai retais, Leons Briedis atbild noraidoši, jo viņa skatījumā problēma ir cita: „Ar mūziku esmu uz jūs. Kaut zināms teiciens, ka dzeja pati ir kā mūzika, nespēlēju nevienu mūzikas instrumentu un nepazīstu notis. Taču esmu pārliecinājies, ka poētiskais ritms un muzikālais ritms ir divas dažādas pasaules! Tas ir interesanti. Un lielākā daļa dziesmu tekstu, ko esmu uzrakstījis, radīta jau gatavai mūzikai.”

Biļetes uz koncertu jau šobrīd nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā.

0 komentāri

Komentāru nav