Kino muzejā būs Šekspīra jubilejai veltīta filmu programma

Kino muzejā būs Šekspīra jubilejai veltīta filmu programma
Baza Lurmena filmas „Romeo + Juliet” publicitātes foto
28-10-2014 A+ A-
Ar režisora Džordža Kjūkora filmas „Dubultā dzīve” seansu otrdien, 28. oktobrī, plkst. 18.00 sāksies angļu dzejnieka un dramaturga Viljama Šekspīra 450. jubilejai veltīta filmu programma, informēja Kino muzeja vadītāja Zane Balčus.

Filma „Dubultā dzīve” uzņemta 1947. gadā. Tās galvenais varonis Entonijs, kuru atveido Ronalds Kolmans, ir aktieris, kura dzīvi ļoti ietekmē spēlētās lomas – viņš var būt gan humoristisks, gan neciešams atkarībā no tā, vai repertuārā ir komēdija vai drāma. Tas rada sarežģījumus privātajā dzīvē, kas saasinās vēl vairāk, kad Entonijs pieņem piedāvājumu spēlēt greizsirdības mākto Otello.

Filmu programma turpināsies arī 29. un 31. oktobrī. Seansos būs skatāmas 1940. un 1990. gados tapušas amerikāņu filmas, kurās uzsvērta Šekspīra darba, ideju un autorības laikmetīga interpretācija.

Trešdien, 29. oktobrī, Kino muzejā tiks demonstrēta Gasa van Santa 1991. gada filma „Mans personiskais Aidaho štats” ar Riveru Fēniksu un Kianu Rīvsu galvenajās lomās. Filma, kuras sižetā jūtama vairāku Šekspīra lugu ietekme, stāsta par diviem jauniem vīriešiem, kas dumpinieciski neiekļaujas ierastās sabiedrības rāmjos. Lai tiktu prom no ikdienas, viņi dodas kopīgā ceļojumā.

Programma noslēgsies piektdienas vakarā, 31. oktobrī, ar 1996. gadā uzņemto Baza Lurmena „Romeo un Džuljetas” moderno interpretāciju – „Romeo + Džuljeta” ar Leonardo di Kaprio un Klēru Deinsu galvenajās lomās. Saglabājot Šekspīra lugas dialogus, Lurmens filmas darbību pārcēlis mūsdienu Veronā, izmantojot krāsu un mūzikas pārpilnību klasiskā darba postmodernā interpretācijā.

Filmas „Dubultā dzīve” un „Mans personiskais Aidaho štats” tiks demonstrētas angļu valodā, „Romeo + Džuljeta” – angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Visi seansi sāksies plkst. 18.00. To apmeklējums būs bez maksas.

Seansi notiek sasaistē ar Latvijas Kultūras akadēmijas starptautisko zinātnisko konferenci „Kultūras krustpunkti 2014”, kas no 30. oktobra līdz 1. novembrim norisinās Latvijas Kultūras akadēmijā, un Šekspīra jubilejas gada pasākumu sēriju „Šekspīram 450”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Britu padomi Latvijā.

Filmu seansi notiek sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā.

0 komentāri

Komentāru nav