Rīgā taps Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs

Rīgā taps Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs
F64 . Laikmetīgās mākslas muzejs taps arī ar mecenātu Borisa un Ināras Teterevu atbalstu
28-10-2014 A+ A-
Ceturtdien, 30. oktobrī, svinīgā ceremonijā LR Kultūras ministrija un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds parakstīs nodomu protokolu par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi un attīstīšanu, pavēstīja Teterevu fonda pārstāve Inga Vasiļjeva.

Svinīgajā ceremonijā piedalīsies kultūras ministre Dace Melbārde, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, „ABLV Charitable Foundation” dibinātāji Ernests Bernis un Oļegs Fiļs, nozares profesionāļi, eksperti un mākslinieki.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds ir dibināts ar mērķi realizēt laikmetīgās mākslas muzeja izveidošanu, kas dos spēcīgu attīstības impulsu Latvijas mākslas procesiem, nācijas identitātes stiprināšanai, tūrisma industrijai un mākslas izglītības attīstībai, kā arī integrētas kultūras telpas izveidošanai Rīgā. Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda dibinātāji ir „ABLV Charitable Foundation” un Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Pēdējos gados sabiedrības un kultūras nozares pieprasījums pēc laikmetīgās mākslas muzeja Latvijas kultūrtelpā ir būtiski palielinājies. Šo procesu aktīvi attīsta vairākas nevalstiskās organizācijas, veidojot īpašas programmas laikmetīgās mākslas izstāžu rīkošanai un jaunu darbu radīšanai, kā arī organizējot dažādas sabiedriskas aktivitātes muzeja veidošanas idejas aktualizācijai. Jau kopš 2005. gada notiek aktīvs Latvijas laikmetīgās mākslas kolekcijas veidošanas process, kurā ilgtermiņā sadarbojas LR Kultūras ministrija un „ABLV bank”. No 2013. gada tiek realizēts arī Borisa un Ināras Teterevu fonda programma „Māksla publiskā telpā” (sadarbībā ar Rīgas pilsētu).

0 komentāri

Komentāru nav