Nacionālajā teātrī performancē „Republika” izspēlēs valsts dibināšanu

Nacionālajā teātrī performancē „Republika” izspēlēs valsts dibināšanu
Publicitātes foto . Apvienība „Kvissbummbang”
29-10-2014 A+ A-
Latvijas Nacionālajā teātrī 29. oktobrī plkst. 19.00 būs skatāma pēdējā no „Rīga 2014” programmas projekta „Šengenas zonas spožums un posts” izrādēm – performance „Republika”.

Performances laikā tiks dibināta jauna republika – publika un izrādes veidotāji pulcēsies, lai parakstītu proklamācijas aktu un nosvinētu republikas dibināšanu. Turklāt tas viss norisināsies vietā, kur 1918. gada 18. novembrī tika proklamēta Latvijas Republika.

Izrādi veido apvienība „Kvissbummbang” – trīs islandiešu mākslinieces Eva Bjorka Kābere, Eva Rūna Snoradotira un Vilborga Olafsdotira.

Performatīvajai izrādei būs iespēja sekot līdzi tiešraidē portālos lsm.lv un m.lmt.lv.

Performances autores no apvienības „Kvissbummbang” ir trīs teātra mākslinieces no Islandes, kuras veido paplašinātās dzīves izrādes, kurās nav skatītāju un aktieru, tajās ir tikai dalībnieki, kuri ir aicināti veidot šo neparasto projektu kontekstu. Viņu darbu galvenais intereses objekts ir normalitāte. Ko mēs pieņemam par normālu, līdz ar to – ko savukārt nepieņemam. Mākslinieces izmanto it kā pazīstamus dzīves scenārijus, lai, pētot tos savos darbos, dotu iespēju apjaust to absurditāti, kāda mēdz būt pilnīgi normālām un pieņemtām parādībām. Teātra mākslinieču trio ir veidojis izrādes Islandē, Somijā, Slovēnijā, Nīderlandē un citur.

„Republika” ir pirmā „Kvissbummbang” veidotā izrāde Latvijā.

Recenziju par pārējām cikla „Šengenas zonas spožums un posts” izrādēm lasi šeit!

Biļetes uz izrādi nopērkamas teātra kasē un „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

0 komentāri

Komentāru nav