Kirils Serebreņņikovs lasīs lekciju „Brīvības teritorija”

Kirils Serebreņņikovs lasīs lekciju „Brīvības teritorija”
Rīga 2014 . Kirils Serebreņņikovs (no kreisās) pēc „Mirušo dvēseļu” pirmizrādes
23-05-2013 A+ A-
27. maijā plkst. 18.00 mākslas programmas „Tete-a-tete 20 epizodēs” ietvaros Mākslas muzejā „Rīgas Birža” ar atklāto lekciju „Brīvības teritorija” uzstāsies Krievijas režisors Kirils Serebreņņikovs. Lekcija notiks krievu valodā, tā ir atvērta ikvienam interesentam, un ieeja tajā ir bez maksas, pavēstīja Teterevu fonda pārstāve Inga Vasiļjeva. Uz lekciju ieeja muzejā būs no Mazās Pils ielas.

Kirils Serebreņņikovs ir viens no ievērojamākajiem režisoriem Krievijā, kura galvenais darbības lauks ir teātris. Režisors ir izkopis individuālu teātra valodu un aktīvi pauž savu pilsonisko pozīciju.

Serebreņņikovs 17 gadu vecumā netika uzņemts teātra koledžā, tādēļ studēja un ar izcilību pabeidza fizikas fakultāti. Pēc tās viņš tomēr atgriežas režijā, un, pēc daudzu teātra kritiķu domām, tieši režisora izglītības trūkums palīdz Serebreņņikovam pārkāpt ierastās robežas un iekļaut darbos individuālu interpretāciju par lietām.

Kirils Serebreņņikovs darbojas arī televīzijas un filmu nozarē, iegūstot apbalvojumus par saviem darbiem gan Krievijā, gan 2006. gadā „Grand Prix” par savu filmu „Spēlējot upuri” Romas filmu festivālā.

Kirila Serebreņņikova vadībā ir arī pilnībā atjaunots Maskavas Gogoļa teātris, pārveidojot to par Gogoļa centrutelpu aktuālām, daudzveidīgām mūsdienu kultūras norisēm. Serebreņņikovs ir strādājis arī LatvijāLatvijas Nacionālajā teātrī iestudējis izrādes „Mirušās dvēseles” (2009./2010. gada sezonas „Spēlmaņu naktsbalva gada labākajai izrādei).

„Tete-a-tete 20 epizodēsapvieno Borisa un Ināras Teterevu atbalstītus mākslas un izglītības projektus. No 2. maija līdz 4. jūnijam māksla virmos Rīgas izstāžu, koncertu, teātru zālēs, Latvijas Nacionālajā operā un Rundāles pilī, arī tiešraidēs radio un televīzijā.

0 komentāri

Komentāru nav