Parakstīts līgums par Laikmetīgās mākslas muzeja tapšanu

Parakstīts līgums par Laikmetīgās mākslas muzeja tapšanu
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . Mecenāts Boriss Teterevs paraksta nodomu protokolu par Laikmetīgās mākslas muzeja tapšanu
30-10-2014 A+ A-
Ceturtdienas pusdienlaikā notikušajā svinīgā ceremonijā kultūras ministre Dace Melbārde, kā arī Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda padomes locekļi Ināra un Boriss Teterevi, Ernests Bernis un Oļegs Fiļs parakstīja nodomu protokolu par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecības ieceres īstenošanu.

Muzeju cels par privātajiem līdzekļiem, un to paredzēts pabeigt 2021. gada 18. novembrī. Muzejs taps kvartālā starp Hanzas, Pulkveža Brieža un Skanstes ielu, kur taps kvartāls „New Hansa”.

Finansējumu muzeja būvniecībai nodrošinās Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fondā iemaksātā nauda – 30 miljoni eiro. Fondu dibinājuši „ABLV Charitable Foundation” un Borisa un Ināras Teterevu fonds. Kā uzrunā norādīja fonda pārstāvis Ernests Bernis, ikviens, kurš mīl laikmetīgo mākslu un Rīgu, var iesaistīties un ziedot fondam, jo „tik vērienīgā projektā naudas nekad nebūs par daudz”.

Savukārt kultūras ministre D. Melbārde akcentēja, ka jauno muzeju pārvaldīs Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds, savukārt muzeja satura veidošana notiks pēc publiskās-privātās partnerības principa, kas patlaban tiek īstenots jau ar Latvijas Okupācijas muzeju un Žaņa Lipkes memoriālu, kas arī ir privāts muzejs. „Ceru, ka topošais muzejs būs īsts 21. gadsimta muzejs, un tas lauzīs stereotipus par to, kādam jābūt muzejam, veidojot radošas izglītības programmas un eksperimentus. Tāpat ceru, ka šis mūslaiku izcilākais mecenātisma piemērs iedrošinās arī citus pievērsties mecenātismam saistībā ar Latvijas simtgades svinībām.”

Fonda dalībniece – mecenāte Ināra Tetereva – akcentēja, ka muzeja būvniecība ir loģisks solis, jo „mūsu Mākslas akadēmijas studentiem kaut kur ir jāizliek savi darbi. Arī tādēļ mums ir vajadzīgs savs laikmetīgās mākslas muzejs”. Savukārt Boriss Teterevs norādīja – lai gan muzeja būvniecība būs ilgs process, fonda dalībnieki no tā nebaidās. „Ar „ABLV Charitable Foundation” jau esam sadarbojušies dažādos projektos, tāpēc esmu pārliecināts, ka mūsu sadarbība izdosies!”

Ernests Bernis atgādināja, ka mākslas darbiem vajadzīgas arī sienas, kur tos iespējams izstādīt pastāvīgai apskatei, un tas esot viens no iemesliem, kādēļ tiek celts jaunais muzejs.

0 komentāri

Komentāru nav