Top starptautiska „Rīga 2014” izstāde par neparastām mežģīnēm

Top starptautiska „Rīga 2014” izstāde par neparastām mežģīnēm
Publicitātes foto . Lietuvas mākslinieces Odetas Braženienes papīra mežģīnes
11. novembrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas starptautisko izstādi „Neparastās mežģīnes. Ažūrs mākslā un amatniecībā”, kas centīsies uzskatāmi parādīt mākslinieku, dizaineru un amatnieku darbus, kas ir iedvesmojušies no tradicionālām tēmām un motīviem. Seni, jauni, autentiski, ietekmējušies no citu tautu kultūrām, smalki un ne tik smalki darinājumi – tāds būs ažūro lietu spektrs izstādē.

Izstādē piedalīsies dažādu žanru mākslinieki, dizaineri, tautas lietišķās mākslas studiju meistari, amatnieki no divpadsmit valstīm, tostarp 25 ārzemju autori – no Somijas, Vācijas, Norvēģijas, Bulgārijas, Anglijas, Francijas, Igaunijas, Lietuvas, Slovēnijas, Īrijas, Gruzijas un 81 autors no Latvijas. Izstāde būs apskatāma līdz 2015. gada 18. janvārim.

Kultūrā nekas nepastāv pats no sevis. Tā sākas katrā no mums, sākot ar vienkāršām un beidzot ar sarežģītām lietām – ģimeni, darbu, vidi, kurā dzīvojam, attiecībām, tiekšanos pēc zināšanām un mākslas, ar visu, kas ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa. Arī starptautiskā izstāde „Neparastās mežģīnes. Ažūrs mākslā un amatniecībā” ir par mums, cilvēka prasmēm, neizsmeļamo radošumu un izdomu dažādās mākslas, dizaina, arhitektūras un amatniecības jomās. 

Izstādē iezīmēsies vairākas tēmas: etnogrāfija, amatniecība un tautas māksla, māksla un dizains, klasiskās mežģīnes, arhitektūra un pilsētvide, apģērba dizains un mežģīnes, kā arī daba. Izstādes mākslinieciskās koncepcijas autore un kuratore ir Dr. sc. ing. Dagmāra Prīberga (ideja, saturs, vadība), mākslinieciskās grupas vadītājs – Mg. art. Mārtiņš Heimrāts (izstādes scenogrāfija), direktora vietniece Rīgas Sv. Pētera baznīcas attīstības jautājumos – Una Jansone (tehniskā un organizatoriskā vide), māksliniece – Mg. art. Katrīna Neiburga (instalācijas, multimedijs), mākslinieki – Mg. art. Baiba Vaivare, Mg. art. Dace Pudāne, Mg. art. Juris Leitāns, Mg. art. Aiva Bumbure (eksponēšana) un Mg. sc. ing. Gita Prīberga (eksponēšana, koordinēšana).

Izstādes laikā no 19. līdz 21. novembrim notiks konference „Jaunrade un starpdisciplinārā sadarbība mākslā un amatniecībā”. Dažādās valstīs ir atšķirīga pieredze starpdisciplinārās sadarbības jomā. Kā līdzīga pieredze tiek īstenota citur pasaulē, labās prakses piemēri Latvijā un Eiropas pieredzē, kas nepieciešams, lai izdotos pamatota un izdevīga dažādu jomu speciālistu sadarbība, tās būs galvenās tēmas konferencē.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav