Izdots bilingvāls izdevums ar Latvijas krievu īsprozu

Izdots bilingvāls izdevums ar Latvijas krievu īsprozu
Publicitātes foto
Apvienības „Orbīta” izdoto grāmatu klāstu nu papildinājis bilingvāls īsprozas krājums „Проза”/„Proza”. Tajā apkopoti 13 Latvijā dzīvojošo vai kādreiz dzīvojušo autoru darbi un to tulkojumi.

Krājumā, kas publicēts ar Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas atbalstu, iekļautos darbus sarakstījušas vairākas mūsdienu krievu prozas starptautiskās zvaigznes, visi bijušie rīdzinieki – Aleksandrs Geniss, Mihails Idovs un Jeļena Katišonoka, kā arī šobrīd Rīgā dzīvojošie autori – Andrejs Ļevkins, Aleksejs Jevdokimovs, Artjoms Šeļa, Svens Kuzmins, Andris Kuprišs, Vladimirs Jermolajevs, Dmitrijs Sumarokovs un Jeļena Glazova. Grāmatā iekļauti arī „Orbītas” dalībnieku Semjona Haņina un Sergeja Timovejeva darbi.

Kā minēts grāmatas priekšvārdā, „ģeogrāfija un biogrāfija ir savstarpēji saistīti nosacījumi, kas mūsu uztverē pietuvināmi viens otram. Vai arī tieši otrādi – ģeogrāfiskās atrašanās vietas „šleife” (vai šelfs) var gan sekot autoram, gan, kā redzam, vilināt autoru pie sevis.”

Vietējo krievu autoru prozas darbi vienā krājumā Latvijā tiek apkopoti pirmo reizi.

Reti tiek veikti Latvijas krievu autoru darbu tulkojumi latviešu valodā, lai pilnvērtīgi iepazīstinātu ar tiem arī latviešu lasītājus, tāpēc šis izdevums ir atšķirīgs. Visi 13 darbi lasāmi divās valodās. S. Kuzmins un A. Kuprišs savus darbus paši piedāvā gan latviešu, gan krievu valodā, bet pārējiem tulkojumus latviešu valodā sagatavojuši latviešu literāti Ieva Kolmane, Guntis Berelis, Jolanta Pētersone, Jānis Elsbergs, Māris Salējs, Svens Kuzmins, Arvis Kolmanis, Māra Poļakova, Edmunds Frīdvalds, Jānis Joņevs un Nils Sakss.

Izdevums nepretendē uz Latvijas krievu īsprozas enciklopēdijas statusu, apkopota vien neliela daļa autoru darbu. Tas drīzāk līdzinās žurnālam – šis varētu būt pirmais tā numurs, un nav izslēgts, ka varētu tikt izdots vēl kāds. Darbu izlasi veidojuši krājuma sagatavotāji Aleksandrs Zapoļs, Artūrs Punte un Sergejs Timofejevs. Grāmatas vizuālo noformējumu veidojis mākslinieks Reinis Pētersons.

Grāmatas prezentācija notiks šā gada 12. novembrī plkst. 18.00 kultūrpreču mājā „Nice Place Mansards” (Rīgā, Kr. Barona ielā 21a).

Tajā interesentiem būs iespēja tikties ar īsprozas darbu autoriem un tulkotājiem, kā arī klausīties darbu fragmentos. Pasākuma laikā grāmatu varēs nopirkt par īpaši izdevīgu cenu.

Grāmatu šobrīd iespējams iegādāties „NicePlace Mansards” veikalā un galerijā „Istaba”. Drīzumā, tāpat kā citas „Orbītas” grāmatas, tā būs pieejama arī Latvijas lielākajās grāmatnīcās.

Krājums izdots ar nodibinājuma „Rīga 2014”, Kultūras ministrijas, Rīgas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un sadarbībā ar „Antalis” un „Arctic Paper”.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav