„Teātris.zip” piedāvā izrādi „Venēcijas tirgotājs”

„Teātris.zip” piedāvā izrādi „Venēcijas tirgotājs”
Publicitātes foto . Skats no Nacionālā teātra izrādes „Venēcijas tirgotājs”
07-11-2014 A+ A-
Sestdien, 8. novembrī, pulksten 21.25 ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu veidotajā raidījumu ciklā „Teātris.zip” LTV1 tiešraidē no Nacionālā teātra demonstrēs Viljama Šekspīra lugu „Venēcijas tirgotājs”.

Pirms izrādes Ojārs Rubenis sarunā ar LU profesori Sigmu Ankravu runās par Šekspīru, kura 450 gadu jubileju šogad svin visa pasaule. Kādu grūti atminamu noslēpumu ar savām lugām viņš atstājis režisoriem un aktieriem? Kādēļ viņa lugas ir visvairāk spēlēto lugu skaitā?

1596. gadā sarakstītās Šekspīra traģikomēdijas aktualitāte 21. gadsimta sākumā pati kļūst traģikomiska – joprojām nauda cilvēkus ne tikai vieno, bet arī šķir. Ebreju augļotājs Šeiloks un kristiešu tirgotājs Antonio kā divi auni stāv uz laipas un nespēj padot ceļu viens otram. Paldies Dievam, pasaulē bez varas, naudas un paštaisnuma ir arī mīlestība. Šoreiz – jaunekļa Bazanio un princeses Porcijas personās, bet ne tikai.

Šī luga ir jaunā armēņu izcelsmes Latvijas režisora Aika Karapetjana debija dramatiskajā teātrī pēc spilgtā uznāciena Latvijas Nacionālajā operā un Latvijas kino ar darbiem „Seviljas bārddzinis” un „Cilvēki tur”. Izrādes vērtība ir Ulda Dumpja atveidotais Šeiloks. Starpbrīdī – saruna ar viņu un citiem izrādes aktieriem.

0 komentāri

Komentāru nav