Valsts svētkiem veltītie pasākumi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Valsts svētkiem veltītie pasākumi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
F64
10-11-2014 A+ A-
Par godu 11. novembra un 18. novembra valsts svētkiem – Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai – no līdz 16. novembrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks dažādi valsts svētku tematikai veltīti pasākumi, informēja LNB.

Otrdien, 11. novembrī, plkst. 19.30 Ziedoņa zālē notiks Latvijas izdevniecību jauktā kora „Burtnieks” koncerts. Tas veltīts valsts brīvības cīnītājiem. Koncertā izskanēs Ērika Ešenvalda, Selgas Mences, Jura Vaivoda, Valta Pūces un Jāņa Zālīša skaņdarbi.

Kora mākslinieciskais vadītājs – Egīls Lipšāns. Koncertā piedalīsies arī diriģents Valdis Tomsons un kormeistars Ainars Knesis. Pēc koncerta koris aicina doties kopīgi aizdegt svecītes pie Rīgas pils.

Piektdien, 14. novembrī, plkst. 16.00 LNB ātrijā notiks LNB sieviešu kora „Sapnis” svētku koncerts. Koncerta programmā būs Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna kompozīcijas. Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente ir Iveta Rīsmane-Lūse, bet kormeistares – Maija Feldmane un Liene Poļakova. Koncertā kori pavadīs koncertmeistare Dace Rīsmane. Pēc koncerta būs iespējams vērot, kā festivālā „Staro Rīga” notiek Gaismas pils svētku apgaismojuma iedegšana.

Sestdien, 15. novembrī, plkst. 15.00 un plkst. 17.30 Ziedoņa zālē būs klausāma nodibinājuma „Skaņu mākslas fonds” koncertprogramma „Dziesma brīvai Latvijai”. Koncertā piedalīsies solisti Kristīne Gailīte, Rihards Mačanovskis, Mihails Čulpajevs, pianists Mārtiņš Zilberts, Emīla Dārziņa jauktais koris un diriģents Arturs Ancāns. Koncerta programmā būs latviešu komponistu dziesmas ar Viļa Plūdoņa dzeju.

Svētdien, 16. novembrī, plkst. 21.40 LNB ātrijā notiks Latvijas Televīzijas raidījuma „Lielā lasīšana” fināla tiešraide. Pasākumā šova formā, izmantojot telefonbalsojumu, kopīgiem spēkiem tiks noskaidrots, kura ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā grāmata.

Visu svētku nedēļu būs iespējams aplūkot arī vairākas LNB izstādes. Izstādē „Mana, tava, mūsu Rīga pirms 100 gadiem” eksponētas 19. un 20. gadsimta sākuma drukātās liecības par daudzveidīgo, etniski un kultūras ziņā raibo rīdzinieku dzīvi laikmetā, kas beidzās pirms simts gadiem. Vairums no izstādītajiem materiāliem ir LNB krājuma daļa. Izstāde skatāma divās 1. stāva izstāžu zālēs.

LNB 4. stāva vestibilā aplūkojama izstāžu cikla „Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture” otrā ekspozīcija, kura veltīta Maijas Tabakas gleznām no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas, kā arī jaunradītām Maijas Kurševas grafikām.

Arhitektu-mākslinieku Ivara Bumbiera, Oļģerta Kraukļa, Ilgoņa Stukmaņa un Edvīna Vecumnieka izstāde „Grafika. Akvarelis” atspoguļo meistaru darbību tēlotājmākslas laukā, atainojot Latvijas ainavu skaistumu vai tverot un fiksējot ceļojumu iespaidus citu zemju dabā un arhitektūrā. Izstāde aplūkojama 1. stāva izstāžu zālē.

LNB 1. stāvā redzama arī Likteņdārza draugu alejai veltīta izstāde. Tajā iespējams iepazīties ar Likteņdārza tapšanas vēsturi, skatīt tā fotogrāfijas un bruģakmens paraugus, kā arī, ziedojot 10 eiro par bruģakmeni, saņemt pateicību kā apliecinājumu dalībai alejas ceļa īstenošanā.

17. novembrī un 18. novembrī LNB būs slēgta. 22. novembrī bibliotēka lasītājus apkalpos pēc brīvdienu darba laika – no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Bezmaksas ielūgumi uz koncertiem Ziedoņa zālē pieejami LNB reģistratūrā, 1. stāvā.

0 komentāri

Komentāru nav