Atklāta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programma

Atklāta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programma
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . LNO soliste Evija Martinsone atskaņo fragmentu no Artura Maskata jaunās operas „Valentīna”
11-11-2014 A+ A-
Ar nelielu fragmentu no Artura Maskata jaunās operas „Valentīna” solistes Evijas Martinsones un pianista Mārtiņa Zilberta sniegumā Mākslas muzejā „Rīgas Birža” pirmdien atklāja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmu.

Tā rādīs Latviju kā uzticamu sadarbības partneri, kultūras tūrisma galamērķi un augstas profesionalitātes, kultūras sasniegumu izcelsmes un iedvesmas centru un būs lielākā Latvijas kultūras prezentācija pasaulē pēdējo desmitgažu laikā. 

2015. gada pirmajā pusē, kad Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē, Latvijas iedzīvotāji varēs baudīt arī kultūras programmu – itāliešu mākslas izstādi mākslas muzejā „Rīgas Birža” no februāra līdz aprīlim, Ērika Ešenvalda multimediālās simfonijas „Ziemeļblāzma” pirmatskaņojumu Latvijas Nacionālajā operā 27. aprīlī, fotogrāfiju izstādi „Edvards Šteihens. Portreti” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” no jūnija līdz augustam un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus no 25. līdz 28. jūnijam.

Kultūras programmu pasaulē reprezentēs sešas tematiskās līnijas: „Vienotas Eiropas ideja”, „Otrā pasaules kara beigas”, „Ceļš uz laikmetīgo profesionālajā mākslā”, „Mākslas žanru sintēze un sabiedrības aktualitāšu integrācija mākslā”, „Dziesmu un deju svētki dzintara ceļā”, „Diasporas iesaistīšana prezidentūrā”. 

Tematiskās līnijas iedzīvinās mākslinieki gan Eiropā – Beļģijā, Francijā, Itālijā, Lielbritānijā, Luksemburgā, Vācijā, gan pasaulē – ASV, Baltkrievijā, Krievijā, Ķīnā, Ukrainā. Paredzēti akadēmiskās un džeza mūzikas koncerti, mākslas izstādes, operas, baleta un teātra izrādes, arī multimediāls projekts, literatūras lasījumi un kino dienas. 

Latviju pārstāvēs starptautiski atzīti mākslinieki un kolektīvi – kamerorķestris „Kremerata Baltica”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Radio koris, Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends, Valsts kamerorķestris „Sinfonietta Rīga”, Valsts akadēmiskais koris Latvija, kā arī izcilie dziedātāji Egils Siliņš, Maija Kovaļevska un Elīna Garanča.

„Mēs esam maza teritorija pasaules kartē, bet apbrīnu raisoša lielvalsts, ja runājam par kultūru. Lai arī mākslas vērtēšanas process bieži ir visai komplicēts un mēdz būt subjektīvs, mūsu mūziķi, mākslinieki, literāti, teātra un kino profesionāļi regulāri gūst atzinību starptautiskajā kultūrtelpā un tiek pamanīti milzīgā konkurencē. Tāpēc arī prezidentūras kultūras programma veidota tā, lai atspoguļotu šo kultūras bagātību, ar kuru patiesi lepojamies, lai rādītu, kas esam šodien un kādi vēlamies būt rīt,” prezentācijas pasākumā pauda kultūras ministre Dace Melbārde. 

„Publiskās diplomātijas un kultūras programmā rādīsim Latvijas kultūras laikmetīgumu, unikalitāti un izcilību,” akcentēja prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas vadītāja Selga Laizāne, piebilstot: „Man pašai vislielākais prieks par to, ka programmā esam iesaistījuši dažādus talantus no visas Latvijas – gan keramiķus, kas izgatavos prezidentūras suvenīru svilpaunieku, gan izcilus Latvijā un ārpus Latvijas robežām augsti novērtētus mūziķus, aktierus, dizainerus un māksliniekus.” 

0 komentāri

Komentāru nav