Sarkandaugavā norisināsies pirmā „Labas vietas talka”

Sarkandaugavā norisināsies pirmā „Labas vietas talka”
bing.com
24-05-2013 English A+ A-
Sarkandaugavā 31. maijā plkst. 15.00 norisināsies pirmā „Labas vietas talka” par Alekša ielas skvēru, kultūras portālu „Rīga 2014” informē biedrības „Sarkandaugavai” pārstāve Alija Turlaja.

Šis ir Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projekts ar mērķi, iesaistot apkaimes iedzīvotājus, kopā ar dizaineriem veidot inovatīvus kultūras produktus, kas spēles formātā tiks uzstādīti apkaimes publiskajā ārtelpā.

Sarkandaugavas apkaimes iedzīvotāji aicināti kopā ar dizaineriem, arhitektiem, ainavu arhitektiem un māksliniekiem piedalīties „Labas vietas talkā”, lai veidotu Alekša ielas skvēru par labāku vietu.

Vietas ir tās, ko radām paši, tāpēc Sarkandaugavas apkaimes iedzīvotāji tiek iesaistīti projekta tapšanas procesā jau no paša sākuma.

Talkas iniciatori vēlas, lai iedzīvotāji vairāk uzturētos ārā, savā pilsētā. Lai notiktu, ir nepieciešama aicinoša, iesaistoša un droša publiskā ārtelpa, kur satikties un pavadīt laiku.

Vieta, par kuru iecerēts apmainīties idejām un veidot risinājumus, ir pašlaik neviesmīlīgs skvērs pašā Sarkandaugavas centrā Tilta un Alekša ielas krustojumā. Blakus ir sabiedriskā transporta pietura, un skvēru ikdienā šķērso daudz cilvēku, bet tajā nav iemesla un ērtību, lai uzkavētos ilgāk.

Projekta mērķis ir veidot Alekša ielas skvēru par interesantu, labu vietu Sarkandaugavā, piešķirot tai identitāti un krāsainību.

„Labas vietas talkā” – 31. maijā – notiks ideju radīšana, lai līdz rudenim skvēru piepildītu ar interaktīviem dizaina elementiem.

„Labas vietas talkas” īstenošanai un vides dizaina elementu radīšanai spēkus apvienojusi „Ideju talka” un Laikmetīgās arhitektūras informācijas centrs (LAIC). „Ideju talkas” ir pasākumi, kur cilvēki dalās idejās, zināšanās, intuīcijā un vēlmē rīkoties, lai kopīgi paveiktu vairāk, katrs spēj atsevišķi.

„Ideju talka”  izmanto koprades metodoloģiju, kas vieglā un atraktīvā veidā palīdz lielām cilvēku grupām kopīgi radīt konstruktīvus risinājumus. Savukārt LAIC strādā ar reāliem uzlabojumiem vides veidošanas praksē, rīkojot Rīgas Tehniskās universitātes starptautisko vasaras skolu, Arhitektu virtuves sarunas un īstenojot jaunus pilsētvides konceptus Rīgas veloinfrastuktūras un Miera ielas attīstībai.

Papildu informācija par pasākumu internetā šeit.

0 komentāri

Komentāru nav