Diskutēs par laikmetīgo mākslu un zinātni

Diskutēs par laikmetīgo mākslu un zinātni
Publicitātes foto
12-11-2014 A+ A-
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā (LLMC) trešdien plkst. 18.30 notiks diskusija „Mācoties no citiem. Laikmetīgā māksla un zinātne”, informēja LLMC pārstāve Santa Mičule.

Diskusijā piedalīsies ekrāna mediju un mākslas zinātniece Laine Kristberga, māksliniece un jauno mediju pētniece Rasa Šmite, kā arī sociālo un komunikācijas zinātņu pētniece Ilva Skulte.

Diskusijā tiks apskatītas mākslas un zinātnes attiecības, īpaši izceļot laikmetīgās mākslas spēju pārņemt eksakto un sociālo zinātņu metodes un mēģinot iezīmēt, kā šādu stratēģiju ietekmē izmainās paši mākslas darbi. Jauno mediju māksla balstās eksakto zinātņu atklājumos, nereti vizualizējot fizikas likumus un atklājums. Skatītājā šīs vizualizācijas raisa jautājumu par mākslas fakta klātbūtni tajā.

Diskusija notiek ciklā „Pārvarot plaisu. Meklējot ceļus pie laikmetīgās mākslas”, kas reizi mēnesī norit LLMC. Tajā tiek apskatīti dažādi laikmetīgās mākslas un sabiedrības saskares punkti, tiecoties identificēt problēmu loku un iezīmēt stratēģijas, kuras atvieglotu savstarpējo komunikāciju. Diskusiju ciklā tiek runāts par izglītības, mediju, kultūrpolitikas, kā arī kritiķu, kuratoru un izstāžu iekārtotāju nozīmi laikmetīgās mākslas uztverē.

Pasākumu vadīs kuratore Līga Lindenbauma. No 2004. līdz 2007. gadam strādājot LLMC, no 2011. līdz 2013. gadam vadot Tukuma Mākslas muzeju, bet šobrīd esot kuratore izstādēm Mūkusalas Mākslas salonā, L. Lindenbauma ir centusies atrast saikni un veicināt dialogu starp noslēgto mākslas vidi un izstāžu pašreizējiem un potenciālajiem apmeklētājiem.

Diskusija papildinās LLMC Ofisa galerijā notiekošo dāņu mākslinieces Gites Villesenas (Gitte Villesen) personālizstādi „Tā kā skudriņas tek”, kas apskatāma līdz 13. novembrim.

G. Villesena pārņēmusi sociālo zinātņu – antropoloģijas, atmiņu pētniecības – metodes. Viņas veidotais darbs atspoguļo Kurzemē dzīvojošās sievietes Skaidrītes dzīvesstāstu un atrodas uz robežas starp mākslu un dokumentālo kino.

0 komentāri

Komentāru nav