Latvijas Radio koris ieraksta skaņdarbu „Expo 2015” paviljonam

Latvijas Radio koris ieraksta skaņdarbu „Expo 2015” paviljonam
Publicitātes foto . Latvijas Radio koris ierakstīs skaņdarbu „Expo 2015” Latvijas paviljonam
12-11-2014 A+ A-
Ceturtdien, 13. novembrī, Latvijas paviljona „Expo 2015” mākslinieciskais vadītājs diriģents Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ierakstīs Latvijas paviljonam izstādē „World Expo 2015” radītā jaundarba kora dziedājumu. Latvijas Radio kora ieraksts ir pirmā reize, kad publiski tiks parādīta daļa no pastāvīgās ekspozīcijas Latvijas paviljonā.

Mūzikas jaundarbs veidots īpaši izstādei „World Expo 2015”, un tas skanēs Latvijas paviljonā visu izstādes laiku. Vairāk nekā pusstundu garais skaņdarbs apvieno mūsdienu Latvijas komponistu Santas Ratnieces un Ērika Ešenvalda skaņdarbu fragmentus, tautas mūziku un Latvijas dabas skaņas, veidojot vienā skaņdarbā gan etno, gan mūsdienīgu skanējumu.

Jaundarba radīšanā piedalīsies Latvijas Radio koris un skaņu mākslinieks Voldemārs Johansons, kurš nodrošinās ērģeļu stabuļu un lietus lāšu skanējumu. Būtisku ieguldījumu sniegs gan Latvijā un ārvalstīs atpazīstami mūziķi, piemēram, koklētāja Laima Jansone, etnomūziķe un vijolniece Kristīne Kārkle-Puriņa, kā arī citi, sabiedrībai plašāk nezināmi spilgti dažādu vecumu Latvijas iedzīvotāji, kuri iedziedājuši latviešu tautasdziesmu fragmentus.

Jāpiebilst, ka 11. novembrī – Lāčplēša dienā – Latvijas Radio koris saņēma Ministru kabineta balvu par izcilu ieguldījumu Latvijas profesionālās mūzikas nozarē un sasniegumiem starptautiskā kontekstā.

Atgādināsim arī, ka Latvijas paviljona ēka starptautiskajā izstādē „World Expo 2015” Milānā tiek veidota kā kupls ozols ar plašu atvērto ekspozīcijas telpu zem koka lapotnes. Paviljona ekspozīcijas koncepts paredz, ka apmeklētāji varēs izbaudīt Latviju ar visām maņām – garšu, dzirdi, redzi, ožu un tausti. Latvijas izvēlētā tēma „Pārtika un kultūra – labākam dzīvesveidam” izstādei „World Expo 2015” atklās ne tikai Latvijas kultūru kā mākslu un mūziku, bet arī to kultūru, kā mēs audzējam, ražojam un patērējam pārtiku.

0 komentāri

Komentāru nav