Vērmanes dārzā būs apskatāmi vides objekti „Ieziemots!* Siguldā!”

Vērmanes dārzā būs apskatāmi vides objekti „Ieziemots!* Siguldā!”
Publicitātes attēls
12-11-2014 A+ A-
Gaismas festivāla „Staro Rīga 2014” līdzdalības akcijā „Rīgas karnevāls” Vērmanes dārzā būs aplūkojami arī „Rīga 2014” partnerpilsētas Siguldas vides objekti „Ieziemots!* Siguldā!”.

Vērmanes dārzā izstādītos objektus veidojusi Siguldas novada pašvaldība un māksliniece Agnese Melbārde kopā ar radošo komandu, un tie bija aplūkojami novadniekiem un viesiem šā gada sākumā Siguldā, atklājot Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu.

Īpaši veidotie vides gaismas objekti „Ieziemots!* Siguldā!” ir astoņas ar krāsām, gaismām, trokšņiem un skaņām piepildītas sajūtu „aukstumnīcas” – platformas, kurās sintezēti un elektronizēti vairāki dabas motīvi, kā arī atsevišķas vielas un procesi. Tās ir kā nelielas, sintētiskas gaismas skulptūras. Iedomu un asociāciju spēles.

Jau šo piektdien, 14. novembrī, sāksies gaismas festivāls „Staro Rīga 2014”, kas norisināsies jau septīto reizi. Taču šogad par godu tam, ka Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, kā arī svinot Latvijas valsts dzimšanas dienu, festivāls solās būt īpaši krāšņs.

2014. gadā gaismas festivāls „Staro Rīga 2014” paralēli lielajiem, mākslinieku veidotajiem objektiem uzsāks jaunu līdzdalības programmu „Iekrāso savu Rīgu” – aicinot ikvienu – gan uzņēmumus, gan iedzīvotājus izkrāsot tumšajā laikā Latvijas galvaspilsētu, veidojot krāsainas instalācijas pilsētas namu logos. Izmantojot dažādas tehnikas – krāsas, krāsainas līmplēves, krāsainas lampu spuldzes, neonu, LED spuldzītes, prožektorus un citus materiālus, rīdzinieki tiks aicināti festivāla laikā izkrāsot savas mājas un darbavietas, lai svētku noskaņojums parādītos visā pilsētā.

Jau ziņots, ka gaismas festivāls „Staro Rīga 2014” notiks piecas dienas no 14. līdz 18. novembrim. „Staro Rīga” norisināsies jau septīto gadu, tas ir lielākais gaismas festivāls Ziemeļeiropā un viens no gaidītākajiem notikumiem Rīgas kultūras dzīvē, ko ik gadu apmeklē vairāki desmiti tūkstošu cilvēku.

„Staro Rīga 2014” ceļvedi meklē šeit!

Šogad festivāls piedzīvos kvalitatīvi jaunu pakāpi, galvenie festivāla objekti būs starptautiski atzītas un īpaši festivālam veidotas videoinstalācijas, projekcijas, mapping un gaismu instalāciju objekti. Festivāla pamatprogrammā iekļauti Latvijas, Lietuvas, Anglijas, Francijas, Kanādas, Portugāles un citu valstu mākslinieku darbi. Tie būs starptautiski atzītu gaismas mākslinieku objekti no lielākajiem pasaules gaismas festivāliem, gan arī vairāki īpaši Rīgai veidoti starptautisko mākslinieku jaundarbi.

0 komentāri

Komentāru nav