Rīgas Mākslas telpā atklās Ingas Brūveres personālizstādi

Rīgas Mākslas telpā atklās Ingas Brūveres personālizstādi
Lauma Kalniņa . Inga Brūvere
13-11-2014 A+ A-
Rīgas Mākslas telpas „Intro” zālē no 13. novembra līdz 7. decembrim būs skatāma Ingas Brūveres personālizstāde „Diskrētais šarms”, informēja SIA „Rīgas nami” pasākumu projektu un komunikāciju vadītāja Māra Liepiņa.

Kā stāsta mākslas zinātniece Aiga Dzalbe, izstāde „Diskrētais šarms” reizē būs un nebūs pārsteigums Ingas Brūveres daiļrades sekotājiem. Māksliniece jau vairāk nekā desmit gadu konsekventi izkopj konceptuālu, minimālistisku pieeju glezniecībai, mērķtiecīgi izmantojot rakstīta vārda un spēles motīva potenciālu vizuālā darbā.

„Šajā izstādē nebūs nevienas gleznas – vēstījums ieslēgts spilvenos, mākslīgo ziedu semantiskos virknējumos, uz ielas Vācijā nejauši rastā fotofiksējumā, prātu reibinošā Ķīnas brauciena atradumā,” par izstādē aplūkojamajiem darbiem stāsta A. Dzalbe.

Tas, kas mākslinieci pašlaik nodarbina, ir domas par dažādajām dzīves uztverēm posttotalitārā un demokrātiskā sabiedrībā, kam, gribot negribot, jādibina savas trauslās robežas starp intīmo un publisko, diskrēto un brutālo. Jaunākajā personālizstādē Brūvere uzskatāmi parādīs, kā izskatās agresīvs, negatīvs vēstījums, saņemts „caur puķēm”.

Rožainā komforta zona jeb skaistā dzīve, ilūzija, mīlestība ir apdraudēta. Māksliniece to pauž, šķietami diskrēti spēlējoties ar vārdiem, jēdzieniem, simboliem, pamatvērtībām.

Inga Brūvere profesionālo izglītību ir ieguvusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Monumentālās glezniecības nodaļā profesora Induļa Zariņa vadībā. 2003. gadā LMA ieguvusi mākslas maģistra grādu. Kopš 1991. gada piedalījusies vairākās grupu izstādēs, kā arī sarīkojusi vairāk nekā desmit personālizstādes Latvijā un citās valstīs, tostarp Lietuvā un Vācijā.

Starp nozīmīgākajām grupu izstādēm minama dalība laikmetīgās mākslas festivālā „Survival Kit 4” 2012. gadā, izstādēs „Teksts=attēls” laikmetīgās mākslas centrā „kim?” 2012. gadā, „A Smiling Lady on a Tiger. Kunst aus Riga” jeb „Smaidoša dāma tīģera mugurā. Māksla no Rīgas” Vācijā, Brēmenes pilsētas galerijā, 2010. gadā, dalība 12. Viļņas glezniecības triennāle Laikmetīgās mākslas centrā Lietuvā, 2004.gadā u. c.

Māksliniece ir piedalījusies vairākās starptautiskās rezidencēs, tostarp „Braziers” starptautiskajā radošajā darbnīcā Oksfordšīrā, Lielbritānijā, Eiropas jauno mākslinieku simpozijā Veternorlandē, Zviedrijā, un starptautiskajā mākslas centrā „Cité Internationale des Arts” Parīzē, Francijā.

Kopš 2001. gada Inga Brūvere ir kūrējusi vairākas izstādes un starptautiskus projektus Latvijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Francijā un Ķīnā.

Māksliniece ir viena no fotomākslas festivāla „Rīgas Fotomēnesis” dibinātājiem. Festivāls šogad bija iekļauts „Rīga 2014” programmā. „Rīgas Fotomēneša 2014” centrālā izstāde „Viewfinders. Laikmetīgā Baltijas un Ziemeļvalstu fotogrāfija” bija apskatāma šā gada maijā Rīgas mākslas telpā un septembrī Ķīnas pilsētā Pinjao festivālā „The 14th China Pingyao International Photography Festival”.

0 komentāri

Komentāru nav