Džeza leģendas Džeimsa Morisona meistarklase

Džeza leģendas Džeimsa Morisona meistarklase
Publicitātes foto . Džeimss Morisons
Festivāls „Rīgas ritmi” vēsta, ka džeza leģenda trompetists Džeimss Morisons ir piekritis sniegt meistarklasi džeza māksliniekiem un mīļotājiem Latvijā. Meistarklase norisināsies 27. novembrī plkst. 11.00 vēsturiskajā Latvijas Radio 1. studijā (Doma laukumā 8).

Džeimss Morisons meistarklasē runās gan par mūziku, gan mūzikas instrumentiem, piemēram, savu futūristisko trompeti, kā arī pieskarsies tēmai par mākslas pasauli gan no komerciālā, gan arī no akadēmiskā viedokļa, jo, kā zināms, viņš nule kā nodibinājis savu mūzikas akadēmiju, kuras vieslektoru vidū ir leģendārais dziedātājs Stīvijs Vonders u. c. Kā neatņemama meistarklases sastāvdaļa būs arī paraugdemonstrējumi un atbildes uz jautājumiem.

Vairāk informācijas un pieteikšanās, rakstot uz e-pastu: workshop@rigaritmi.lv vai gerda.cevere@rigasritmi.lv.

Atgādinām, ka Latvijas Radio bigbends kopā ar Džeimsu Morisonu koncertēs Rīgas Kongresu namā 28. novembrī plkst. 19.00, prezentējot unikālo koncertprogrammu „Mare Balticum”, kas tapusi ar „Rīga 2014” atbalstu.

Džeimss Morisons pārvalda visdažādākos instrumentus – trombonu, flīgelhornu, saksofonu, klavieres un kontrabasu –, tomēr vislabāk pazīstams kā džeza trompetists. Morisons uzstājies kopā ar Londonas Simfonisko orķestri, kā arī īpašos koncertos Karalienei Elizabetei II; par nopelniem mūzikā apbalvots ar Austrālijas goda ordeni. 2013. gadā Morisons diriģējis pasaules lielāko orķestri 7224 dalībnieku sastāvā.

„Viņš ir fenomenāls mūziķis, par to nav ne mazāko šaubu! Slavas un profesionalitātes virsotnes, kuras pat paši talantīgākie mūziķi tiecas sasniegt ar grūtu darbu, Džeimss iekaro bez īpašas piepūles un piespiešanās. Viņam spēlēt instrumentus ir tas pats, kas mums, mirstīgajiem, staigāt un elpot – viņš vienkārši to dara!”, raksta portāls „Britishtrombonesociety”.

Biļetes uz Džeimsa Morisona koncertu pieejamas „Biļešu servisa” kasēs un internetā

Papildu informācija: „Rīgas ritmu” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav