„Dirty Deal Teatro” tiek iestudēts sieviešu tiesību varietē „Trauki”

„Dirty Deal Teatro” tiek iestudēts sieviešu tiesību varietē „Trauki”
Publicitātes attēls
13-11-2014 A+ A-
„Dirty Deal Teatro” 28. novembrī gaidāma pirmizrāde izrādei „Trauki”, ko iestudē viena no spožākajām latviešu dzejniecēm un dramaturģēm Inga Gaile. Izmantojot varietē elementus, izrādē tiks pētītas dažādas sieviešu lomas sabiedrībā, „Rīga 2014” kultūras portālu informē teātra pārstāvji.

Meitene. Sieva. Mīļākā. Māte. Feministe. Mūsdienu sabiedrībā sievietei ir iespēja pildīt dažādas lomas. Taču kurā brīdī iespēja kļūst par pienākumu? Un cik lielā mērā sievietes rīcību nosaka viņa pati, bet cik – sabiedrībā valdošie nerakstītie likumi? Šos nopietnos jautājumus izrādes radošā komanda risinās, liekot lietā humoru, antropoloģijas pētījumus un varietē numurus ar dziesmām, dejām un pārģērbšanos.

Sievietes lomu pētījumu izrādē caurvij stāsts par Sievu un Mīļāko, kuras satiekas, lai atklātu, kas viņas patiesībā ir. Viena vīrieša mīļotās vai īpašums, viņa aprūpētājas vai nīdējas? Un kas paliek pāri, kad viņas atsakās pildīt šīs funkcijas? Vai tas maz ir iespējams?

Izrādes „Trauki” dramaturģe un režisore Inga Gaile ir viena no atzītākajām mūsdienu latviešu dzejniecēm. Saņēmusi Klāva Elsberga prēmiju, Annas Dagdas fonda balvu, Ojāra Vācieša prēmiju, Dzejas dienu balvu un Prozas lasījumu galveno balvu.

Nesen viņa spilgti pieteikusi sevi teātra režijā, ar izrādi „Mūsu Silvija debesīs” Ģertrūdes ielas teātrī un brāļu Strugacku lugas „Pēterpils pilsētas žīdi” iestudējumu teātrī „Skatuve”. „Trauku” pirmizrādē 28. novembrī Inga Gaile arī atveido vienu no galvenajām lomām. Iestudējumu viņa veido kopā ar jauno režisori Martu Elīnu Martinsoni.

Izrādē piedalās arī aktieri Marija Linarte, Anna Putniņa un Inga Tropa. Izrādes radošajā komandā darbojusies scenogrāfe Ieva Kauliņa, komponists Jānis Ozoliņš, kā arī antropoloģe Ieva Raubiško.

Turpmākās izrādes 4. un 6. decembrī plkst. 19.00.

Biļetes uz šo un citām „Dirty Deal Teatro” izrādēm var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

„Dirty Deal Teatro” atrodas Spīķeru radošajā kvartālā, Maskavas iela 12, k-2.

0 komentāri

Komentāru nav