„Lielās lasīšanas” fināls LTV1 tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

„Lielās lasīšanas” fināls LTV1 tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Publicitātes foto
14-11-2014 A+ A-
Svētdien, 16. novembrī, pulksten 21.40 tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas ar telefonbalsojuma palīdzību tiks noteikta nācijas mīļākā grāmata, kas izdota latviešu valodā.

Pirms desmit gadiem briti, austrālieši un pat vācieši savā „Lielajā lasīšanā” par Nācijas mīļāko grāmatu atzina Dž. R. Tolkīna sāgu „Gredzenu pavēlnieks”. Dažus gadus vēlāk ungāri un bulgāri bija patriotiskāki – pirmās vietas viņu „Lielās lasīšanas” topos un arī nācijas mīļākās grāmatas titulu izpelnījās vietējo autoru grāmatas. 

Tagad 16. novembrī arī mums būs iespējams nobalsot par savu vismīļāko grāmatu, kas izdota latviešu valodā. Tiešraidē no Gaismas pils LTV1 ēterā plkst. 21.40, ar telefona zvana starpniecību no piecām finālā iebalsotajām mīļākajām grāmatām tiks noskaidrota Nācijas mīļākā grāmata. 

Īpašs prieks par to būs tiem gandrīz četrdesmit tūkstošiem skatītāju, kuri piedalījās visās „Lielās lasīšanas” balsošanas kārtās jau no 19. janvāra, vispirms izveidojot mīļāko grāmatu TOP100, pēc tam TOP21, un visbeidzot TOP5, no kura tikai viena grāmata iegūs Mīļākās grāmatas titulu.

„Lielās lasīšanas” tiešraidi vadīs Pauls Timrots, Eva Ikstena-Strapcāne un Arno Jundze. Ar savu uzstāšanos raidījumu bagātinās Latvijā iemīļoti mūziķi un ar klātbūtni atbalstīs latviešu literāti.

Pilns saraksts un īsi grāmatu video stāsti atrodami šeit. Noslēdzot balsojumu, tiks noskaidrots lasītāko grāmatu TOP5, no kura lielajā finālā, 16. novembrī, viena grāmata iegūs nācijas mīļākās grāmatas titulu.

„Lielās lasīšanas” TOP 21 ir iekļuvušas septiņas latviešu autoru grāmatas: Vizmas Belševicas „Bille”, Jāņa Klīdzēja „Cilvēka bērns”, Aleksandra Grīna „Dvēseļu putenis”, Imanta Ziedoņa „Epifānijas”, Kārļa Skalbes „Kaķīša dzirnavas”, Vladimira Kaijaka „Likteņa līdumnieki” un Annas Sakses „Pasakas par ziediem”.

0 komentāri

Komentāru nav