Kino „Bize” rādīs afrikāņu kino klasiku

Kino „Bize” rādīs afrikāņu kino klasiku
Publicitātes foto
24-05-2013 A+ A-
Kaņepes Kultūras centrā – „Kino Bize” – sestdien, 25. maijā, no plkst. 17.00 būs īpaša afrikāņu talantīgākajiem režisoriem veltīta filmu retrospekcija, kultūras portālu „Rīga 2014” informē KKc pārstāvji.

Skatītājam tiks piedāvāta iespēja noskatīties Āfrikas izcilākos kino meistardarbus, kas guvuši plašu atzinību starptautiskos filmu festivālos un ir nozīmīgas attiecīgo sabiedrību laika zīmes.

Filmas piedāvās stāstus, kas ļauj aizceļot uz attālākām pasaules vietām Āfrikā un kaut nedaudz ieskatīties Mali strādnieku šķiras ikdienā, piedzīvot Mauritānijas alkas pēc neatkarības un kamerūniešu mīlas likstas. Kinoteātris „Kino Bize” arī turpmāk iepazīstinās skatītājus ar ievērojamākajiem afrikāņu filmu režisoru darbiem.

Afrikāņu filmu vakaru plkst.17.00 atklās kamerūniešu režisora Žana Pjēra Dikongē Pipas 1976. gada filma „Muna Moto” („Cita bērns”). Filma ir afrikāņu versija par Romeo un Džuljetas stāstu, kurā mīlestībai pretī stājas nabadzība, ģimene un tradīcijas. Visam pa vidu abu mīlētāju mazulis.

Filmu vakars turpinās ar seansu plkst. 19.00, kad varēs noskatīties Mali režisora Suleimana Sisē (Souleymane Cissé) 1980. gada darbu „Baara” („Darbs”). Filma ir momentuzņēmums konkrētā brīdī par darbu, sociālo stāvokli, rūpnīcām un darbinieku tiesībām, kamēr Rietumu augstākā šķira stingri seko saviem ideāliem.

Filmu vakaru noslēgs filmas „Sarraounia” („Saraūnija”) seanss plkst. 21.00. Filmu veidojis režisors Meds Hondo no Mauritānijas.

Filma vēsta par Saraūniju, kas kļuvusi par savas tautas vadoni, viņa stājas pretim karaspēkam, kas nogalina gandrīz visu, kas stājas tam ceļā. Tā ir cīņa par neatkarību, mieru un savu tautu.

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

Ieejas maksa uz vienu seansu – 3 lati; skolēniem, studentiem un senioriem – 2,50 lati. Dienas karte uz visām trim filmām – 5 lati.

0 komentāri

Komentāru nav