„Staro Rīga 2014” pulcējis rekordlielu apmeklētāju skaitu

„Staro Rīga 2014” pulcējis rekordlielu apmeklētāju skaitu
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
Gaismas festivālu „Staro Rīga 2014”, kas Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros notika no 14. līdz 18. novembrim, apmeklēja aptuveni 500 tūkstoši cilvēku, un tas ir absolūts festivāla rekords.

Gaismas festivāla organizatori izsaka sirsnīgu pateicību visiem festivāla dalībniekiem, jo sevišķi līdzdalības akcijas „Rīgas karnevāls” dalībniekiem, kas atsaucās aicinājumam veidot savas gaismas instalācijas un tādējādi izgaismot pilsētu.

Kopumā festivāla mājaslapā tika piereģistrēti vairāk nekā 100 līdzdalības akcijas dalībnieku, taču novērojumi pilsētā liecināja, ka atsaucība bija lielāka un nebūt ne visi savus gaismas objektus reģistrēja mājaslapā.

Šāda līdzdalības akcija festivāla ietvaros norisinājās pirmo gadu, un cilvēku interese ļauj cerēt, ka laika gaitā kļūs par tradīciju.

Festivāla mājaslapā ikviens bija aicināts novērtēt līdzdalības akcijas objektus, un populārākie bija Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes veidotais „365 nanometri līdz Apgaismībai” un „Rīga 2014” galvenā partnera „Lattelecom” veidotais objekts „Staro silti”, kas iezīmēja jaunu WiFi punktu sabiedriskā transporta pieturvietā pie Ministru kabineta un Rīgas apgabaltiesas ēkas.

Šogad gaismas festivālā piedalījās atzītākie Eiropas un pasaules gaismu mākslinieki, kas atzina, ka Rīgā guvuši nenovērtējamu pieredzi, iedvesmojošies no „Staro Rīga 2014” mākslinieciskās un organizatoriskās kvalitātes, starptautiskās dimensijas un patriotiskās noskaņas, kas valdīja pilsētā un cilvēku noskaņojumā.

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā – 18. novembrī – Daugavmalā ar iedzīvotāju līdzdalību tika veidota īpaša sveču liesmu Saules zīme, kas atspoguļojās „Staro Rīga 2014” objektā „Mana Latvija”.

„Staro Rīga 2014” galvenais partneris „Lattelecom” īpaši festivāla apmeklētājiem izveidoja jaunu WiFi punktu sabiedriskā transporta pieturvietā pie Ministru kabineta un Rīgas apgabaltiesas ēkas. Tas ir viens no vairāk nekā 1000 bezmaksas WiFi punktiem Rīgā – Eiropas bezmaksas WiFi galvaspilsētā. Savukārt uzziņu dienests „1188”, kā ik gadu, veidoja „Staro Rīga 2014” objektu karti internetā, kas ir ērti lietojama arī viedtālruņos un planšetdatoros.

Sniedzot atbalstu šā gada nozīmīgākajiem kultūras notikumiem Latvijā, „ERGO” kā „Rīga 2014” oficiālais apdrošināšanas partneris dāvina apdrošināšanu šim un citiem lielākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas pasākumiem.

Gaismas festivālu „Staro Rīga 2014” finansē Rīgas dome, festivāla partneris „Lattelecom”, kā arī citi sadarbības partneri, starptautisko projektu finansējums no Eiropas Savienības programmas „Kultūra 2007–2013” projekta „Connecting Cities” un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta Latvijā. Festivālu rīko nodibinājums „Rīga 2014”.

0 komentāri

Komentāru nav