Muzikālā izrāde „Vācietis. Klavierkoncerts” Vidzemes koncertzālē

Muzikālā izrāde „Vācietis. Klavierkoncerts” Vidzemes koncertzālē
Publicitātes foto / www.radiokoris.lv . Skats no uzveduma „Vācietis. Klavierkoncerts”
19-11-2014 A+ A-
Piektdien, 21. novembrī, plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē „Cēsis” skanēs koncertuzvedums „Vācietis. Klavierkoncerts” - Artura Maskata mūzika un Ojāra Vācieša dzeja Latvijas Radio kora, solistu un septiņu pianistu izpildījumā.

„Klavierkoncerts” tiek dēvēts par ģeniālāko sacerējumu – emocionālu, muzikāli dramaturģisku vēstījumu, kas liek ielūkoties skaņu pasaulē ar dzejnieka acīm.

Tautas iemīļotā dzejnieka Ojāra Vācieša dzimšanas dienas mēnesī atkal savus radošos spēkus ir apkopojuši izrādes veidotāji – Arturs Maskats un diriģents Sigvards Kļava, lai no jauna uz Vidzemes koncertzāles „Cēsis” skatuves izrādītu muzikālo izrādi.

„Šā darba pamatā ir manas dziesmas un Ojāra Vācieša dzeja. Jāatzīst, ka liela daļa darbu ir radušies vēl tālajā 1983. un 1984. gadā. Toreiz šīs dziesmas tika rakstītas aktierim Ivaram Kalniņam, ar kuru kopā tās pirmoreiz tika iestudētas un izrādītas pašam dzejniekam, viņa mājās pie viņa klavierēm, mājā, kur tagad atrodas Vācieša muzejs. Šo programmu Dailes teātrī izpēlējām vairākkārt, arī dzejnieka 50. dzimšanas dienā. 2003. gadā, kas bija Ojāra Vācieša 70. dzimšanas dienas atceres gads. Diriģents Sigvards Kļava šīs dziesmas ieraudzīja no jauna, un tika veidotas kompozīcijas ar Radio kori un solistiem Jāni Šipkēvicu, Ivaru Cinkusu, septiņiem pianistiem un akordeonistu Aldi Jurisonu. Uzvedumam tika piekomponētas klāt jaunas dziesmas un pieaicināts režisors Mihails Gruzdovs. Izrāde vairāk nekā desmit reižu tika spēlēta Dailes teātrī. Pagājušajā gadā – dzejnieka 80. dzimšanas dienas atcerē – mēs atkal ar Sigvardu Kļavu atgriezāmies pie šīs programmas, izveidojām jaunas dziesmas un uzvedām izrādi Nacionālās operas Lielajā zālē. Šogad, kad atkal ir pienācis Vācieša dzimšanas dienas mēnesis, tālab kopā ar Latvijas Radio kori, diriģentu Sigvardu Kļavu, pianistiem, solistiem un akordeonistu mēs šo izrādi vēlamies parādīt Vidzemes koncertzāles publikai,” savās sajūtās par izrādi dalās komponists Arturs Maskats.

Biļetes var iegādāties koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 12.00–18.00, sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00–16.00 (tālrunis biļešu rezervācijai: 64119922), kā arī „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā

0 komentāri

Komentāru nav