Viktors Suvorovs. „Ledlauzis. Kurš sāka Otro pasaules karu?”

Viktors Suvorovs. „Ledlauzis. Kurš sāka Otro pasaules karu?”
Publicitātes foto
20-11-2014 A+ A-
Izdevniecība „Dienas Grāmata” laidusi klajā Viktora Suvorova darba „Ledlauzis. Kurš sāka Otro pasaules karu?” jauno – autora pārstrādāto un papildināto – izdevumu

Divdesmitajā gadsimtā divas pasaules lielvaras saplosīja Eiropu. Nirnbergas tiesa uz apsūdzēto sola sēdināja vācu ģenerāļus, kara izraisītājus un noziedzniekus, bet – kurš īstenībā sāka Otro pasaules karu?

Kurš jau kopš divdesmitajiem gadiem nopietni plānoja un nepārprotami gatavojās pasaules „atbrīvošanas” karagājienam? Kurš apbruņoja Vāciju un stūma to pretī karam? Kurš jau krietni pirms „pēkšņā un negaidītā” vācu uzbrukuma Padomju Savienībai pats ar nazi rokā bija aizmaršējis līdz pat vācu naftas sirdij – Rumānijai? Kurš jau krietni pirms „negaidītā” kara sākuma bija savilcis visu savu – un stratēģiski izvērtējot – tikai un vienīgi uzbrukumam, ne aizsardzībai paredzēto karaspēku pie „atbrīvošanas” akcijās paplašinātajām rietumu robežām?

Šī grāmata ir kara stratēģijas trilleris. Ar to autors ir uzcēlis pieminekli cilvēces aklumam – viņa izmantotie materiāli ir oficiāli padomju dokumenti, uz kuriem palūkojoties bezkaislīga un vērīga lasītāja acīm, atklājas nepārprotama aina.

Viktora Suvorova (īstajā vārdā Vladimirs Rezuns) slavenākais un skandalozākais darbs „Ledlauzis” joprojām, arī pēc 20 gadiem, ir faktu analīzē un salikumā nepielūdzamākais Otrā pasaules kara vēstures pētījums.

Jaunajā izdevumā autors ir būtiski papildinājis vēstures kopainu, klāt nākušas 20 jaunas nodaļas, milzums detaļu un faktu, un šis veikums vēl dzelžaināk apstiprina atbildi uz grāmatas centrālo jautājumu.

No krievu valodas tulkojuši Jānis Kalve (2005) un Dace Sparāne (2014). Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis.

Cieto vāku sējums, 496 lpp., izdota 2014. gada 19. novembrī.

0 komentāri

Komentāru nav