LNB sāksies jaunrades sarunu cikls „MU-TE”

LNB sāksies jaunrades sarunu cikls „MU-TE”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
20-11-2014 A+ A-
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mākslas un mūzikas centra Mazajā zālē ceturtdien, 20. novembrī, plkst. 18.00 notiks jaunrades sarunu cikla „MU-TE” pirmā saruna „Tradicionālās mūzikas ceļi 21. gadsimtā”, informēja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Lekcija vēstīs gan par inovatīviem tautas mūzikas spēles meklējumiem un interpretācijas iespējām, gan par latviešu tautas mūzikas instrumentiem, to attīstību un izmantošanu folkloras, postfolkloras, roka, pasaules mūzikas un citos mūzikas virzienos.

Sarunā piedalīsies folkloras speciālisti un mūziķi multiinstrumentālisti Dina Liepa, Ruta Stepiņa un Oskars Potjanko. Sarunu vadīs LNB Mūzikas lasītavas nozaru bibliogrāfe un tautas tradīciju kopas „Budēļi” vadītāja Liena Teterovska.

Dina Liepa ir koklētāja un folkloras skolotāja. Paralēli darbam bibliotēkā viņa ir arī Rīgas bērnu un jauniešu folkloras kopu koordinatore un Latvijas bērnu un jauniešu folkloras programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” muzikālā vadītāja. Kopš 1998. gada D. Liepa ir arī Rīgas Skolēnu pils folkloras kopas „Kokle” vadītāja un folkloras kopas „Laiksne” dalībniece. Dina Liepa ir pārliecināta, ka folklora un tautas mūzika harmonizē cilvēku, ļauj atrast sevi un savu piederību.

Ruta Stepiņa ir tautas muzikante un latviešu tradicionālās kultūras speciāliste ar vairāk nekā 20 gadu lielu folkloras un tautas mūzikas skolotājas pieredzi. Patlaban R. Stepiņa vada folkloras kopas „Lāns” un „Rudzi”, tādējādi īstenojot savu pasaules skatījumu un tautas mūzikas izjūtu.

Oskars Potjanko pēc izglītības ir gan programmētājs, gan etnomuzikologs. Viņš pasniedz ermoņiku spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kopš 2005. gada viņš aizrāvies ar kokles spēli, iesaistījies arī folkloras kopā „Kokle”. Patlaban O. Potjanko spēlē gan grupā „Maskačkas spēlmaņi”, gan kopā ar tautas vijolnieku Jurģi Ukrinu. Pēdējā laikā mūziķis pilnveido ermoņiku spēli un kopā ar domubiedriem izdevis vēsturiski informatīvu grāmatu ar kompaktdisku par tikai Latvijā sastopamajām ermoņikām – ieviņām.

Sarunu ciklu „MU-TE” veidos septiņas diskusijas ar nozaru profesionāļiem un auditoriju, demonstrējumiem un uzstāšanos par septiņām Latvijai svarīgām kultūras jomām: vizuālo mākslu, mūziku, arhitektūru un dizainu, skatuves mākslām, kino un tautas tradīcijām laikmetīgā skatījumā. Projekta mērķis ir vairot sabiedrības informētību par laikmetīgo kultūru un veicināt mākslas resursu un vērtību pieejamību, kā arī zināšanu radīšanu un mākslas jaunradi.

Jaunrades sarunu cikla „MU-TE” sarunas tiks dokumentētas, un no iegūtajiem video, tekstuālajiem un vizuālajiem materiāliem tiks veidota digitālā publikācija.

Sarunu cikla apmeklējums – bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav