VAK „Latvija” aicina uz koncertu pirmsadventa noskaņās

VAK „Latvija” aicina uz koncertu pirmsadventa noskaņās
Ansis Starks . Valsts akadēmiskais koris „Latvija”
20-11-2014 A+ A-
Nākamsestdien, 29. novembrī, plkst. 14.00 Valsts akadēmiskais koris „Latvija” un diriģents Māris Sirmais aicina uz koncertu Adventa noskaņās Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē, pavēstīja kora producente Ieva Vītiņa.

Pēc koncerta plkst. 15.00 koris piedalīsies arī svinīgajā Svētajā misē, kas tiks svinēta par godu Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļas dibināšanai un pirmo biedru uzņemšanai.

Adventa noskaņu koncertā kora „Latvija” izpildījumā izskanēs M. Pretoriusa mūzika J. Sandstrēma apdarē, Alesandro Skarlati, Arvo Perta, Fransisa Pulenka darbi, kā arī Otorīno Respigi „Slavasdziesma Kunga piedzimšanai” („Lauda per la Nativita del Signore”). Šis opuss Latvijas koncertzālēs nav bieži dzirdams. Tā tapšanā O. Respigi iedvesmojies, klausoties leģendārās poļu klavesīnistes Vandas Landovskas Baha interpretācijās.

Koncertā piedalīsies solisti – flautistes Vita Rozēna un Rūta Krēgere, obojistes Katrīna Švalbe un Evija Putniņa, fagotisti Pauls Gendikovs un Katrīna Kuģe, pianistes Ilze Rubiķe un Liene Kalnciema, Aivars Krastiņš (sitaminstrumenti). Vokālās solopartijas dziedās kora mākslinieki Marika Austruma, Inese Romancāne un Rūdolfs Bacāns.

Mises laikā koris „Latvija” un ģitārists Kaspars Zemītis atskaņos daļas no K. Zemīša opusa „Mesa”, kura pirmatskaņojums notika 26. augustā Rīgas Domā Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla ietvaros; izskanēs arī Uģa Prauliņa mūzika.

Šis ir labdarības koncerts. Ieeja koncertā – bez maksas.

Papildu informācija: Valsts akadēmiskā kora „Latvija” mājaslapā un Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordeņa mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav