LMC atklās Jāņa Filipoviča personālizstādi „Pčelovek”

LMC atklās Jāņa Filipoviča personālizstādi „Pčelovek”
Publicitātes foto . Jānis Filipovičs
20-11-2014 A+ A-
Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā plkst. 18.30 tiks atklāta mākslinieka Jāņa Filipoviča personālizstāde „Pčelovek”, kurā kā centrālais vizuālais motīvs ir izmantoti bišu stropi, ko mākslinieks pārveido dažādās telpiskās asprātībās, „Rīga 2014” kultūras portālu informēja LMC pārstāve Santa Mičule.

Ar šo paradoksālo objektu palīdzību Filipovičs ironizē par mūsdienu sabiedrību un valsti, kurā dzīvojam, stāsta S. Mičule.

Izstādē mākslinieks eksponē objektus, caur kuriem tiek ironizēts par mūsu sabiedrības vēlmi vienmēr trāpīt īstajā mērķī, dažkārt nemaz nezinot, kas mērķi ir izvirzījis.

„Ieklausoties tautā vai savā prāta kartotēkā meklējot īsto medicīnisko ierakstu, rodas iespaids, ka mūsu „gaišos prātus” ik pa brīdim piemeklē snauda, gluži kā bites ziemā. Arī Saeimas ēka atgādina stropu ar „papīra bišu saimi”. Taču ik pa brīdim vajadzētu tai pieklauvēt un atmodināt no patīkamajiem sapņiem par nākotnes labklājību,” izstādi raksturo mākslinieks.

Jānis Filipovičs paralēli mākslinieciskajai darbībai ir iesaistījies arī citās jomās – strādājis celtniecībā, tirgojis cepumus, nodevis ekspluatācijai mobilo sakaru torņus. Izstāde LMC Ofisa galerijā būs mākslinieka pirmā personālizstāde.

Izstāde būs apskatāma līdz 18. decembrim.

LMC Ofisa galerija atrodas Rīgā, Alberta ielā 13.

0 komentāri

Komentāru nav