„Design Jam” – jauna izstāde par dizaina procesu un radīšanu

„Design Jam” – jauna izstāde par dizaina procesu un radīšanu
Publicitātes foto
Arhitektūras un dizaina studijas „Xcelsior” pagalmā, Raņķa dambī 1, no 25. novembra būs aplūkojama izstāde „Design Jam” – stāsts par dizaina tapšanas procesu un radīšanu, apliecinot, ka labs dizains ir cieši saistīts ar sadarbību starp dizaineru un dizainējamā produkta lietotāju.

Izstāde ir stāsts par dažādām metodēm, kuras iespējams izmantot, veidojot sadarbību starp dizaineru un patērētāju. Izstādes mērķis ir parādīt, kā satiekas dizaineri un inovatīvas ekosistēmas, lai radītu vienotu darbības platformu. Plašāk aplūkotās tēmas – dizains pilsētvidē un koncepta „City for All” paraugi.

Zem klajas debess aplūkojamā ekspozīcija tematiski sadalīta trijās daļās – risinājumus veidojošās metodes, kā arī Eiropas un Latvijas paraugi.

Līdzās starptautiskajam izstādes kodolam sniegta Latvijas jauno dizaineru pieredze dizaina tapšanas izziņā.

Ar attēlu, teksta un videoprojekciju palīdzību izstādes apmeklētāji varēs iepazīt labākos paraugus, kā, dizaineriem sadarbojoties ar arhitektiem, uzņēmējiem, dizaina skolām un iedzīvotājiem, top ērts un izcils pilsētvides un sabiedrisku vietu iekārtojums. Piemēram, kā iesaistot pašus mazos audzēkņus un viņu idejas, tiek iekārtota bērnudārza apkārtne un līdzīgi labas prakses piemēri. Ekspozīcija rāda atšķirīgas metodes, kuras, lietotas dažādās situācijās, kalpo kā noderīgs rīks, lai testētu un pārbaudītu dizaina risinājumus pirms to ieviešanas praksē.

Šajā izstādē reprezentēti dizaineru sadarbības tīkla „IdeALL” labākie piemēri. „IDeALL” koncepcija apvieno profesionāļus, kas veido uz lietotāju centrētu inovāciju, aktualizējot „Dizains visiem” (Design for All) principus, un „Living Labs” – publiskās/privātās/lietotāju partnerības kopienu, kas darbojas atvērtās inovācijas un eksperimentēšanas jomā.

Izstādes starptautisko kodolu veido piecu valstu – Francijas, Latvijas, Spānijas, Somijas, Slovākijas – kopdarbs ar Francijas zināmāko dizaina centru Sentetjēnā – „Cite du Design”. Kopīgais darbs „IDeALL” ietvaros radījis pārliecību un atziņu par ciešas sadarbības nepieciešamību.

Sentetjēna kā inovatīva dizaina pilsēta ir augstu novērtēta ne tikai Francijā, bet arī visā pasaulē, jo pilsēta kļuvusi ne tikai par starptautiski nozīmīgās dizaina biennāles rīkotāju, bet līdzās 10 citām pasaules dizaina zvaigznēm par UNESCO dizaina pilsētu tīkla dalībnieci.

Francijas piemēri stāsta par izcilu sadarbību starp dizaineriem, skolām, pašvaldībām, par pilsētām, kuras notic un uzticas dizainam kā risinājumam, kas sniedz labāku dzīves kvalitāti ikvienam.

Atgādinām, ka turpat – „Xcelsior” telpās – līdz gada beigām aplūkojama vēl viena projekta „Dizaina zvaigznes” izstāde, kas atceļojusi no „Vitra” muzeja Vācijā – „Slēptie varoņi”. Izstādes „varoņi” ir 36 ikdienā pierasti un bieži priekšmeti, kas reiz radījuši revolūciju dizainā un sadzīvē. Vairāk par izstādi lasi šeit!

Abas izstādes iekļautas „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Izdzīvošanas komplekts”.

0 komentāri

Komentāru nav