Rīgā koncertēs kvartets „Mono” no Japānas

Rīgā koncertēs kvartets „Mono” no Japānas
Publicitātes foto
21-11-2014 A+ A-
Ģertrūdes ielas teātrī piektdien, 21. novembrī, plkst. 19.00 uzstāsies instrumentālās ģitārmūzikas kvartets „Mono” no Japānas, „Rīga 2014” informēja biedrības „SKYR” pārstāvis Miks Magone.

Japāņu postroka žanra „behemoti”, kā viņus dēvē mūzikas medijs „Pitchfork”, atgriezīsies Rīgā savam jaunākajam studijas ierakstam „The Last Dawn/Rays of Darkness” veltītas pasaules koncertturnejas laikā.

Grupa dibināta 1999. gadā, izvēloties savu ceļu – „no svētlaimes līdz kāvieniem”. Grupas debijas albums „Under the Pipal Tree” iznāca 2000. gadā, un arī nākamos ierakstus turpināja cauraust sākotnējā apņemšanās „nodoties mūzikai par spīti visam”, taču izteiksmes līdzekļi kļuva arvien monolītāki un grandiozāki. Grupu „Mono” nereti dēvē par „orķestrālu rokgrupu”. Iemesls tam ir arī vairāki koncerti lielākajās koncertzālēs Ņujorkā, Londonā, Tokijā un Austrālijā, kā arī sadarbība ar lielāku un mazāku simfonisko orķestru sastāviem. Līdz ar sava pēdējā studijas albuma „For My Parents” izdošanu 2012. gadā kvarteta sākotnēji izvēlētais ceļš bija noiets.

„The Last Dawn” un „Rays of Darkness” ir divi jauni albumi, vienlaikus ierakstīti, taču konceptuāli atšķirīgi. Vienlaikus kā pretmeti un savstarpēji papildinājumi vienotam stāstam. Abi albumi iemieso cerības un bezcerības, mīlestības un zaudējumu, neviltota prieka un milzu sāpju apzināšanos.

„Mono” uzstāšanos Rīgā iesildīs čelliste Helen Money jeb Elisone Čezlija.

Biļetes uz koncertu nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē www.bezrindas.lv.

0 komentāri

Komentāru nav