Grupas „Menuets” jubilejas koncerts koncertzālē „Rīga”

Grupas „Menuets” jubilejas koncerts koncertzālē „Rīga”
Publicitātes foto . Grupa „Menuets”
21-11-2014 A+ A-
28. novembrī plkst. 20.00 koncertzālē uz 45 gadu jubilejas koncertu aicina grupa „Menuets”, informē grupas pārstāvji.

„Ja man jautā, kā vērtēju „Menueta” paziņojumu, ka sakarā ar savu ievērojamo jubileju viņi devušies pēdējā tūrē, teiktu, ka tā droši vien ir tāda neliela reklāma. Es nekādi nespēju iedomāties, ka šie cilvēki, šie mūziķi, kurus tik labi pazīstu un zinu, kāds viņos ir potenciāls, pēkšņi beigtu spēlēt un teiktu: „Tagad mēs sēdēsim mierā!” Galu galā, daudzi pasaulslaveni mākslinieki ik pa brīdim paziņo: „Ai, tagad mēs dodamies pēdējā tūrē!” Tomēr pēc kāda klusuma brīža atgriežas…”  Tieši tā pirms pieciem gadiem sacīja komponists Imants Kalniņš. Viņš izrādījās gaišreģis, jo tas nu ir noticis: savā 45. dzimšanas gadā „Menuets” atgriežas ar jubilejas koncertiem, saviļņojot, aizkustinot un aicinot kopā izdziedāties no visas sirds.

Vēl nesen kāda divdesmitgadīga būtne atzinās: ja turpmākā dzīve būtu jāpavada uz vientuļas salas, viņa līdzi ņemtu sava mīļotā smaidu, Čaka dzejoļu krājumu „Sirds uz trotuāra” un „Menueta” dziesmas.  Jo „Menuets” dzīvo ārpus jēdzieniem „stilīgi” vai „vecmodīgi”. Kaut gadi gājuši un liktenis nav saudzējis, savā dziļākajā būtībā „Menuets” ir tā pati grupa, kas dzimusi Jūrmalas 4. vidusskolā, pirmos mēģinājumus aizvadījusi garāžā un savu nosaukumu reiz palienējusi no smaržu pudelītes ar poētisku uzrakstu „Menuets”.

Par viņu iedvesmas avotu var uzskatīt „Bītlus”. Par paroli – Imantu Kalniņu. Viņa sacerētā „Dziesma, ar ko tu sāksies” uz mūžīgiem laikiem kļuvusi par „Menueta” neoficiālo himnu, ko ierasts klausīties un kopā dziedāt, kājās stāvot.

Ak, jā: pret jubilejas lietām „Menuets” šoreiz ir noraidošs. Un patiesībā – vai tiem, kas nemirstīgi, piecgades ir būtiskas? Atliek vien piekrist Vikam jeb dzejniekam Viktoram Kalniņam, kurš teic: „Par viņu gadiem labāk nerunāsim. Tas ir tāpat, kā uz skatuves redzēt dzīvus „Rolling Stones”.” Un viņam ir simtprocentīga taisnība.

Biļetes uz koncertu par 10–20 eiro var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav