Pēdējo reizi rādīs Alvja Hermaņa slaveno „Revidentu”

Pēdējo reizi rādīs Alvja Hermaņa slaveno „Revidentu”
Publicitātes foto
22-11-2014 A+ A-
Jaunajā Rīgas teātrī sestdien, 22. novembrī, pēdējo reizi tiks rādīts viens no ilggadējākajiem un publikas iecienītākajiem režisora Alvja Hermaņa iestudējumiem Latvijā – Nikolaja Gogoļa „Revidents”.

Izrādi būs iespējams noskatīties arī Latvijas Televīzijas skatītājiem ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu tapušajā raidījumu ciklā „Teātris.zip”. Sākums plkst. 21.35.

Pirms izrādes – plkst. 21.25 – tikšanās ar izrādes veidotājiem un ieskats aizkulisēs.

„Revidents” ir īpaša izrāde Jaunā Rīgas teātra un arī režisora Alvja Hermaņa dzīvē, jo ar to iesākās straujais teātra slavas ceļš ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Tā pirmizrādi piedzīvoja 2002. gada februārī. Pēc 12 gadiem vienmēr spēlēta pie pilnām skatītāju zālēm, atskanot smiekliem un aplausiem, izrāde savu garo dzīvi nodod TV skatītājiem.

N. Gogoļa luga izspēlēta 20. gadsimta 60.–70. gadu sociālajā realitātē ar ceptu sīpolu smaržas apņemtu ēdnīcu un piegānītu tualeti, kurā tukli un mazliet lētticīgi cilvēki cenšas piepildīt savus sapņus. Izcila Alvja Hermaņa režija, bet plašo aktieru ansambli, iespējams, pirmajā brīdī pat grūti pazīt divtik lielā apjoma dēļ. Asprātīgi, smieklīgi, bet arī skumji, kā jau Gogolis to gribējis.

„Sižets liek domāt par šo lugu kā satīrisku komēdiju, un, visdrīzāk, šis priekšstats ir maldīgs. Izrāde ir mēģinājums, ja ne gluži atminēt šo mīklu, tad vismaz pietuvoties tai, jo Gogolis ir kā sapnis, no kura var arī neuzmosties un palikt tajā uz visiem laikiem. Ja tikai tas nav jau noticis,” par šo iestudējumu teicis pats Alvis Hermanis. Izrādes starpbrīdī ar video starpniecību LTV1 skatītājiem būs iespēja ieraudzīt kadrus no iestudējuma pirmizrādes un pasaules ceļojumiem.

Lomās: Vilis Daudziņš, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Baiba Broka, Andis Strods, Andris Keišs, Ģirts Krūmiņš, Varis Piņķis, Jevgēnijs Isajevs, Kaspars Znotiņš, Lauris Johansons, Regīna Razuma, Sandra Kļaviņa vai Inga Alsiņa-Lasmane, Maija Apine, Edgars Samītis.

0 komentāri

Komentāru nav