„Spēlmaņu nakts” galvenā balva – Seņkova izrādei „Ezeriņš”

„Spēlmaņu nakts” galvenā balva – Seņkova izrādei „Ezeriņš”
Gunārs Janaitis . Ināra Slucka un Normunds Laizāns režisora E.Seņkova iestudētajā izrādē „Ezeriņš”, kas ieguva „Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā „Gada mazās formas izrāde”
24-11-2014 A+ A-
23. novembra vakarā Dailes teātrī notiekošajā „Spēlmaņu nakts” ceremonijā „Grand Prix” saņēmusi režisora Elmāra Seņkova Nacionālajā teātrī iestudētā izrāde „Ezeriņš”, aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienībā.

Elmāra Seņkova iestudētā izrāde „Ezeriņš” saņēma Gada mazās formas izrādes titulu; tāpat Senķovs kļuvis par Gada režisoru, tostarp arī par izrādi „Vasarnieki”, kas iestudēta Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Nozīmīgāko iestudējumu vidū balvu nominācijā „Gada lielās formas izrāde” saņēmusi režisora Vladislava Nastavševa izrāde „Peldošie – ceļojošie” Jaunajā Rīgas teātrī (JRT). Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem ir režisora Georgija Surkova izrāde „Viss ir viņa” Daugavpils teātrī. Nominācijā „Gada sasniegums laikmetīgajā dejā” uzvaru izcīnījusi horeogrāfes Olgas Žitluhinas izrāde „Ārā”.

Gada aktrises tituls tika aktrisei Agnesei Jēkabsonei par Edītes Piafas tēlojumu izrādē „Piafa” Liepājas teātrī, savukārt par Gada aktieri kļuvis Dainis Grūbe (Bens izrādē „Izraidītie” un Song Lilinga izrādē „M. Butterfly” Dailes teātrī).

Balvu kā Gada aktrise otrā plāna lomā saņēmusi Anete Berķe par Katju izrādē „Pieci vakari” un Annu Bāliki izrādē „Sasodītais sarkanais mēness” Liepājas teātrī, savukārt par Gada aktieris otrā plāna lomā kļuva Gints Andžāns par Edija lomu izrādē „Izraidītie”, Laimi izrādē „Prezentācija” un Filipu izrādē „Šeipings” Dailes teātrī.

Kategorijā „Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks” balvu saņēma Intars Rešetins par debiju režijā izrādē „Nakts vēl nav galā” Dailes teātrī.

Par Gada scenogrāfu atzīts Gints Gabrāns par darbu laikmetīgās dejas izrādē „Ārā”. Gada gaismu vai video mākslinieka nominācijā uzvaru izcīnījis Oskars Pauliņš par gaismām izrādē „Ezeriņš”. Nominācijā „Gada kostīmu vai grima mākslinieks” uzvaru guvusi Monika Pormale par kostīmiem izrādē „Peldošie – ceļojošie” JRT.

Par Gada kustību mākslinieci atzīta Liene Grava par darbu izrādēs „Piafa” un „Sasodītais sarkanais mēness” Liepājas teātrī.

Savukārt „Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā „Gada sasniegums baleta mākslā” saņēmis Sergejs Neikšins par lomām izrādēs „Gulbju ezers”, „Bajadēra”, „Žizele” un „Trīs tikšanās” LNO.

Par Gada mūzikas autoru kļuvis Edgars Mākens par mūziku izrādēs „Vasarnieki” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, „Sarkangalvīte un vilks” un „Ezeriņš” Nacionālajā teātrī. Par Gada sasniegumu oriģināldramaturģijā atzīts Sergeja Timofejeva darbs izrādē „Mihails un Mihails spēlē šahu” Latvijas Nacionālajā operā (LNO).

„Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu saņēmis scenogrāfs Andris Freibergs un kostīmu māksliniece Večella Varslavāne.

Skatītāju simpātiju balvu kā Gada izrāde saņēmusi režisores Lauras Grozas-Ķiberes „Piafa” Liepājas teātrī. Skatītāji par Gada aktieri atzinuši Dailes teātra aktieri Grūbi, bet Gada aktrises godu atvēlējuši Liepājas teātra aktrisei Jēkabsonei.

0 komentāri

Komentāru nav