Šonedēļ Rīgā notiek mākslas mese „Art Riga 2014”

Šonedēļ Rīgā notiek mākslas mese „Art Riga 2014”
Imants Gross . Šonedēļ notiekošajā mākslas mesē „Art Riga 2014” būs apskatāmi arī izcilā fotogrāfa Ulvja Alberta darbi
24-11-2014 A+ A-
No 24. līdz 30. novembrim Rīgā, Dzelzceļa vēstures muzejā, pirmo reizi notiks pasaulē pārbaudītais un populārais mākslas satiksmes formāts – mākslas mese „Art Riga 2014”, pavēstīja tās organizatori.

Starptautiskā modernās un laikmetīgās mākslas mese „Art Riga 2014” rādīs skatītājiem vērienīgu izstādi, kurā savu dalību apstiprinājušas mākslas galerijas no Vācijas, Šveices, Itālijas, Krievijas, Indonēzijas... Uz Rīgu tiek vesti Salvadora Dalī, Marka Šagāla, Džordžo de Kiriko darbi, šurp brauc Šveicē dzīvojošais mākslas kritiķis Saimons Hjūits, publicists, mākslas menedžeris un galerists Marats Helmans u. c.

Tā ir mākslas galeriju un institūciju kolektīva izstāde, kurā katrs dalībnieks savu ekspozīciju iekārto atsevišķā stendā.
Pasākuma norises vieta – Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs – izvēlēta, ņemot vērā ēkas kultūrvēsturisko nozīmi, tās ietilpību un apmeklētājiem viegli pieejamo atrašanās vietu.

Meses laikā notiks ne vien tradicionālas un starpdisciplināras mākslas skates, bet arī plaša analītisku diskusiju programma un dalībnieku individuālās prezentācijas.

Mākslas meses „Art Riga 2014” galvenie mērķi – iegūt starptautisku atpazīstamību un kļūt par svarīgu ikgadēju tikšanās vietu Ziemeļeiropas, Rietumeiropas un Austrumeiropas mākslas profesionāļiem; stiprināt Latvijas mākslinieku un mākslas galeriju autoritāti; iegūt padziļinātu ieskatu Baltijas reģiona aktualitātēs, apjaust pasaules mākslas strāvojumus un paraudzīties uz sevi Eiropas un pasaules mākslas tirgus kontekstā; veicināt kvalitatīvu izstāžu apmaiņu ar ārvalstu mākslas galerijām, iepazīt jaunus sadarbības partnerus mākslas pasākumu organizēšanā visā pasaulē.

Satiksimies mūsdienu mākslas pasaulē, kas sakausē vēsturisko mantojumu ar visjaunākajiem zinātnes sasniegumiem, klasiskas tradīcijas ar novatoriskiem izaicinājumiem, intelektuālas virsotnes ar popkultūras rotaļīgumu. Iepazīsim pasaules mākslas tirgu – neaptverami plašo, dzīvīgo un intriģējošo teritoriju!

0 komentāri

Komentāru nav