„Lielā pasaku grāmata. Latviešu tautas pasakas un teikas”

„Lielā pasaku grāmata. Latviešu tautas pasakas un teikas”
Publicitātes foto/Zvaigzne ABC
24-11-2014 A+ A-
Šonedēļ klajā nāk apgāda „Zvaigzne ABC” izdotā „Lielā pasaku grāmata. Latviešu tautas pasakas un teikas” – grezns un krāsainas izdevums, kurā apkopotas visdažādākās latviešu tautas pasakas un teikas, informē apgāda pārstāvji.

Jaunajā grāmatā iespējams sastapties ar viltīgo lapsu un biklo zaķīti, lēnīgo lāci un stūrgalvīgo vilcēnu; te sadzīvo vīzdegune princese un lādzīgs ganuzēns, ātrsirdīgs kungs un atjautīgs kalpa puisis. Tāpat grāmatas lappusēs atdzīvojas lidojošie ezeri un mantu sargā ugunīgi naudas pūķi, turpat var izstaigāt slepenas pazemes ejas un atrast nogrimušas pilis.

Daudzveidīgās pasakas un teikas ilustrējusi māksliniece Agija Staka, un katrs grāmatas atvērums ir košs, asprātīgs, latvisks, smalkās detaļās izstrādāts mākslas darbs. Kur vēl citur apskatīt lapsu Bārtas tautastērpā, Dieviņu puķēm piebērtā pļavā un vērot, kā circenis bērniem kaula zobus kaļ? Jāpiebilst, ka Agija Staka ir māksliniece ilustratore, kura ilustrējusi vairāk nekā 100 grāmatas un radījusi vairāk nekā 700 pastkaršu. Ikviena radībiņa Agijas Stakas zīmējumos atdzīvojas un iegūst rakstura īpašības. Mazliet nešpetni, mazliet viltīgi, bet daiļi un tīkami zvēri, cilvēki un pārdabiskās būtnes, kuri jau no pirmā acu uzmetiena iepatīkas gan lielajiem, gan mazajiem lasītājiem! Māksliniece saņēmusi arī vairākas balvas: Pavasara balvu 1999. gadā par izdevumu „Ozola grāmata: fantastisks detektīvs ar pakaļdzīšanos” (V. Rūmnieks, Apgāds Zvaigzne ABC) un Pastariņa prēmiju 2007. gadā par grāmatu „Zaļā menca” (M. Rungulis, Zvaigzne ABC, 2006). 2010. gadā māksliniece nominēta Jāņa Baltvilka balvai par grāmatu „Olu skola” (M. Rungulis, Zvaigzne ABC, 2010).

Krāšņā izdevuma „Lielā pasaku grāmata. Latviešu tautas pasakas un teikas” pircējus gaida arī kāds lielisks pārsteigums: no 27. novembra Zvaigznes grāmatnīcās pirmie 1200 grāmatas pircēji saņems burvīgu Adventa laika dāvanu no „Pure Chocolate” – pasakaini gardo šokolādes trifeļu kalendāru. Lasot pasakas un izbaudot šokolādi, Ziemassvētku gaidīšanas laiks paies ātri un priecīgi!

Grāmatas prezentācija notiks 25. novembrī plkst. 15.00 „Pure Chocolate” izveidotajā „Šokolādes muzejā”, radot un baudot šokolādes trifeles, aplūkojot Agijas Stakas zīmējumu izstādi un lasot pirmās pasakas no krāšņā izdevuma.

Grāmatu sakārtojusi Kristīne Skrīvele.

0 komentāri

Komentāru nav