„Vārds dizainam” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā

„Vārds dizainam” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā
Publicitātes attēls
24-11-2014 A+ A-
Trešdien, 26. novembrī, plkst. 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tiks prezentēta jauna pasākumu programma „Vārds dizainam”, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja reklāmas un informācijas darba kuratore Nataļja Sujunšalijeva.

Atklāšanas dienā būs iespēja vairāk uzzināt par Latvijā tapušiem produktiem, kas konkurē pasaulē ar savu unikālo ideju vai tehnisko risinājumu. Vakara īpašie viesi būs dizaineri Jānis Godiņš, Jānis Varkals, Svjatoslavs Aļeiņikovs un Artis Daugins.

Projektā „Vārds dizainam” iekļautas jau apmeklētāju atzinību ieguvušās sarunas „Vārds Latvijas dizaineriem”, speciālistu lekcijas par dizainā aktuālām tēmām un pazīstamu dizaineru vadītas darbnīcas.

Programmas mērķis – popularizēt latviešu dizainu, iepazīstināt ar nozares aktualitātēm un dot iespēju padziļināti izprast jomas specifiku, līdzdarbojoties.

Sarunu cikla „Vārds Latvijas dizaineriem” trešās sezonas piedāvājumā iekļauti četri pasākumi ar lakoniskiem nosaukumiem, bet daudzveidīgām tēmām. Par vakara viesiem četru mēnešu laikā kļūs 16 dizaineri un zīmolu pārstāvji, kuru vidū ir Jānis Barlo, Ingūna Elere, Aļona Bauska, Jānis Mitrēvics, Jānis Ronis, Liene Jākobsone un citi.

Programmu meklē šeit!

Saglabājot ierasto formātu, katrā no pasākumiem četri dizaineri 15–20 minūšu prezentācijās stāstīs par savu pieredzi, atklājot viena projekta attīstības nianses – no radošās idejas dzimšanas līdz praktiskām veiksmēm un neveiksmēm realizācijas gaitā. Videomateriāli no visiem „Vārds Latvijas dizaineriem” pasākumiem būs apskatāmi interneta vietnē muzeja „Youtube” profilā šeit!

„Vārds dizainam” lekciju programma būs izstrādāta, meklējot veidu, kā runāt par aktuāliem virzieniem dizaina teorijā, kritikā un praksē. Tās mērķis ir atklāt jaunākās tendences dizaina izpratnē, iepazīstināt sabiedrību ar interesantiem prakses piemēriem ne tikai Latvijas, bet arī pasaules kontekstā. Programmā lekcijas lasīs atzītas jomas speciālistes – arhitekte, žurnāla „Modernists” redaktore Ieva Zībārte, žurnāla „Pastaiga” Dizaina nodaļas redaktore, arhitektūras un dizaina žurnāliste Kristīne Budže, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas docente Aija Freimane un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Barbara Ābele. Nākotnē plānots pieaicināt vieslektorus no citām Eiropas valstīm.

2013. gada pavasarī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs uzsāka jaunu izglītības programmu – radošās darbnīcas „Kas ir dizains?”, piedāvājot bērniem iespēju mācīties izprast dizainu vai kādu noteiktu tā sfēru kopā ar jomas pārstāvi – dizaineru, arhitektu, mākslinieku.

Radošā dizaina darbnīca ir pieredzes un domu apmaiņa starp muzeja pedagogu, pieaicinātu nozares speciālistu un skolēnu grupu. Jaunajā sezonā programma tiek turpināta.

Šogad, atsaucoties apmeklētāju interesei, darbnīcas tiks piedāvātas arī pieaugušajiem. Nodarbības ir unikālas ar to, ka katrā tiek pieaicināts kāds praktizējošs dizainers, kurš caur radošu darbošanos rada izpratni par savas nozares specifiku. Tā būs ekskluzīva iespēja klātienē uzzināt Latvijā plaši pazīstamu meistaru darba noslēpumus. Darbnīcas vadīs Aļona Bauska („Qoo Qoo”), Artis Nīmanis („An&Angel”), Elīna Dobele („Apavu zīmols Elīna Dobele”) un Valdis Celms.

Pasākumu programma „Vārds dizainam” paredzēta visplašākajai auditorijai – gan jomas profesionāļiem un dizaina cienītājiem, gan mākslas un dizaina skolu audzēkņiem, skolēniem un studentiem, gan ikvienam interesentam.

0 komentāri

Komentāru nav