Vestards Šimkus debitēs Lucernas festivālā

Vestards Šimkus debitēs Lucernas festivālā
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Pianists Vestards Šimkus
24-11-2014 A+ A-
Izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus šo trešdien, 26. novembrī, debitēs prestižajā Lucernas festivālā.

Kā portālam „Rīga 2014” pastāstīja mūziķis, debija Lucernas festivālā ir viens no pašiem nozīmīgākajiem brīžiem viņa līdzšinējā karjerā, jo šis patiesi viens no Eiropas visievērojamākajiem festivāliem, kurā mēdz aicināt uzstāties tikai sevi jau pierādījušus māksliniekus. „Tādējādi man būs īpašs gods uzstāties šī festivāla īpašajā pianistu koncertu sērijā līdzās tādām mūsdienu pianisma superzvaigznēm kā Pjērs-Lorāns Emārs (Pierre-Laurent Aimard), Leifs-Uve Andsness (Leif-Ove Andsnes), Bendžamins Grosvenors (Benjamin Grosvenor) un citi.”

Savā soloprogrammā Lucernas festivāla klausītājiem Vestards atskaņos mūziku, ko komponējuši izcili pianisti-komponisti – viņa sniegumā skanēs ievērojamā 20. gadsimta pirmās puses itāļu pianista un komponista Feručo Buzoni transkripcijas divām Johana Sebastiana Baha korāļprelūdijām, viena no krievu pianisma skolas pamatlicējiem – Feliksa Blumenfelda – „Etīde vienai kreisajai rokai”, leģendārā kanādiešu pianista Glena Gūlda klavierdarbu cikls „Pieci mazi skaņdarbi”, un koncerta noslēgumā – ungāru komponista Ferenca Lista „Nāves deja”,  kas plašāk pazīstams kā skaņdarbs klavierēm ar orķestri (šo darbu V. Šimkus atskaņos kopā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri 2015. gada 30. janvārī koncertā Rīgā, Lielajā ģildē). „Bet šajā koncerta šo F. Lista skaņdarbu spēlēšu paša autora veidotajā ārkārtīgi sarežģītajā versijā klavierēm solo. Koncertā atskaņošu arī pats savu speciāli šai programmai komponēto klavierdarbu ciklu „Sapņu ainas. Deviņas etīdes klavierēm”, kura pirmatskaņojumu klausītāji Latvijā varēja dzirdēt šā gada Rudens kamermūzikas festivāla ieskaņas koncertā,” stāsta Vestards Šimkus.

Viņš arī atgādina, ka uzaicinājumu uzstāties Lucernas festivālā saņēmis pirms apmēram pusotra gada. „Jau ilgi pirms tam festivāla vadība bija sekojusi manām mūziķa gaitām un klausījusies mani vairākos koncertos Austrijā un Šveicē, kā arī pārrunājusi iespējamo sadarbību gan ar mani, gan ar manu aģentu. Priecājos, ka tas viss beidzot vainagosies ar manu uzstāšanos šajā prestižajā notikumā jau šo trešdien!”

0 komentāri

Komentāru nav