Pasniegs Dantes Aligjēri biedrības balvas

Pasniegs Dantes Aligjēri biedrības balvas
Publicitātes foto . Viena no šā gada Dantes Aligjēri biedrības balvas ieguvējām – Inna Davidova
25-11-2014 A+ A-
Mākslas muzejā „Rīgas Birža” 25. novembrī plkst. 18.30 notiks Dantes Aligjēri biedrības Latvijā nodibinātās „Gada lielās balvas” pasniegšana, informēja biedrības pārstāve Raimonda Strode.

Biedrības balva jau astoto reizi tiks pasniegta personībām, kas devušas izcilu ieguldījumu Itālijas-Latvijas kultūras sakaru veicināšanā. „Gada Lielās balvas” autors ir medaļu mākslinieks Jānis Strupulis.

Dantes Aligjēri biedrības balvu šogad saņems „Hermaņa Brauna fonda” direktore Inna Davidova, dzejnieks un tulkotājs Leons Briedis, itāļu restauratore Alma Ortolana, kā arī Dantes Aligjēri biedrības ģenerālsekretārs Alesandro Masi.

Latvijā jau 20. gadsimta sākumā lielā interese par klasiskās kultūras vērtībām realizējās Itālijas un Latvijas biedrības dibināšanā 1934. gada 14. decembrī. Aktīvu sadarbību starp abām valstīm uzturēja biedrības vadītājs Kārlis Straubergs un Latvijas vēstnieks Itālijā Arnolds Spekke.

Pēc vairāku gadu desmitu pārtraukuma biedrība savu darbību atsāka 1996. gadā kā Dantes Aligjēri biedrības Latvijas nodaļa. Tās jaundibināšanā piedalījās Latvijas inteliģence, kuras interese par Itāliju saistīta ar profesionālo jomu, kā arī kultūrvēsturisko attiecību realizēšanas iespējām. Biedrība apvieno vairāk nekā 50 itāļu kultūras speciālistus un interesentus. Tā ar savu darbību sekmē sabiedrības interesi par Itālijas kultūru, Itālijas un Latvijas sadarbības formām, kultūrpieredzes apmaiņu un perspektīvām.

Biedrība organizē ikmēneša tikšanās ar pieredzējušiem cilvēkiem, kā arī lasījumus par mākslas un sabiedriski nozīmīgām tēmām. Līdzās dažādu kultūras pasākumu organizēšanai lielu nozīmi biedrība piešķir arī itāliešu valodas mācībām, kopīgu ceļojumu plānošanai un izstāžu veidošanai. Biedrība jau vairākus gadus aktīvi piedalās „Itāļu valodas nedēļas pasaulē” pasākumu organizēšanā Latvijā. Dantes Aligjēri biedrībā sev tuvu noskaņu atrod arī Latvijā strādājošie itāļi, ciemiņi un biznesa partneri.

Šobrīd Dantes Aligjēri biedrības prezidents ir izdevniecības „Jumava” vadītājs Juris Visockis. Biedrības kodolu veido Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Ojārs Spārītis, operas režisors un Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors un gleznotājs Aleksejs Naumovs, mākslas vēsturniece un izstāžu kuratore Vita Ozoliņa, kinorežisore un scenāriste Laima Žurgina, mākslinieces Biruta Baumane, Dzintra Vilks, Sarmīte Caune, Raimonda Strode, Laine Kainaize, Maira Veisbarde, Liene Ūlande, tēlnieki Jānis Strupulis, Andris Bērziņš, Vija Dzintare, tulkotājs Valdis Bisenieks, tulks un mūziķe Hella Mīlbreta-Holma, itāliešu valodas pasniedzējs un tulkotājs Leonards Varžinskis, sabiedriskās darbinieces Ingrīda Meierovica, Ileane Bolšaitis, Māra Ņūsome-Sātiņa un citi.

0 komentāri

Komentāru nav