Ar franču mākslinieku izstādēm darbu sācis Mūsdienu mākslas centrs

Ar franču mākslinieku izstādēm darbu sācis Mūsdienu mākslas centrs
Publicitātes foto
Ar Marka Šagala un trīs franču mākslinieku – Andrē Derēna, Raula Difī un Žana Karzū oriģināldarbu izstādēm Rīgā darbu sācis Rīgas Mūsdienu mākslas centrs, kas atrodas Raiņa bulvārī 7, bijušajā ASV vēstniecības ēkā, „Rīga 2014” informē centra izveidotāji no SIA „Art Expo”.

Rīgā aplūkojamie darbi uz Latviju atceļojuši ar Francijas kompānijas „Amiencom” līdzdalību un ir no Francijas privātkolekcijām. Marka Šagala izstāde „Brīnumainā nojausma” ir aplūkojama līdz 2015. gada 25. janvārim. Savukārt izstāde „Francijas mākslas pērles” līdz 20. decembrim. Abas izstādes atvērtas katru dienu no plkst. 10.00 līdz 21.00.

Kā sola Mūsdienu mākslas centra veidotāji, turpmāk pastāvīgi notiks dažādu pasaulslavenu mākslinieku izstādes, kā arī tiks piedāvātas ar tām saistītas izglītības programmas.

Centra darbinieki izvirzījuši sev uzdevumu veidot līdz šim Baltijas valstīs un Austrumeiropā nebijušu kultūras projektu. Tā būs unikāla iespēja centra apmeklētājiem iegūt zināšanas par pasaules mākslas šedevriem un tos radījušajiem māksliniekiem. Audzēkņi pieredzējušu un profesionālu pasniedzēju vadībā, arī Latvijas muzeju speciālistu uzraudzībā, apgūs teoriju un mācību klasē varēs izmantot savas praktiskās zināšanas. Kā līdzīgi piemēri tiek minēti Salvadora Dalī centrs Parīzē un Dalī muzejs Floridā.

Nākotnē tiek solīts Rīgas Mūsdienu mākslas centrā eksponēt tādu pasaulslavenu mākslinieku kā Salvadora Dalī, Renē Magrita, Anrī Matisa, Leonoras Fini, Džordžio de Kiriko, Pola Belmondo un citu mākslinieku darbi.

Savukārt ar mākslas darbiem un māksliniekiem saistītās mācību programmas paredzētas dažāda vecuma grupām, piemērotas gan skolēniem, gan pensionāriem, saprotamas dažāda izglītības līmeņa un sagatavotības mākslas cienītājiem un interesentiem.

Šobrīd centrs nesaņem nekādu papildu finansējumu no valsts iestādēm, tā apmeklējums ir par maksu. Šobrīd pieejamas 15 dažādu kategoriju biļetes. Katrs var izvēlēties sev piemērotāko biļešu cenu, izstādi vai izglītības programmu. Tāpat centrs nākotnē plāno sadarboties ar Rīgas domes sociālo dienestu, lai varētu ar savu pienesumu piedalīties sociālās programmās un ļaužu ar īpašām vajadzībām atbalstā.

Vairāk par jauno Rīgas Mūsdienu mākslas centru, tā izstādēm un biļešu cenām lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav