Rīgas Starptautisko kino festivālu sagaidīs ar Kino skrējienu

Rīgas Starptautisko kino festivālu sagaidīs ar Kino skrējienu
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Kino skrējiens 29. novembrī sāksies pie kinoteātra „Splendid Palace”
Sestdien, 29. novembrī, plkst. 12.00 pie kinoteātra „Splendid Palace” visi interesenti aicināti uz Kino skrējienu, lai kino noskaņās sagaidītu Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF). Kino skrējiena maršrutā ieplānots ne vien apskatīt slavenu filmu uzņemšanas vietas Rīgas centrā, bet arī populāru Latvijas filmu aktieru un režisoru piedalīšanās.

 „Pēdējo gadu lielākajam un aizraujošākajam kinomaratonam jāsagatavojas laikus – tik plaša jaunāko un aktuālāko latviešu un Eiropas filmu programma, kāda ieplānota no 2. līdz 12. decembrim, no kinoskatītāja prasa zināmu izturību. Tieši tādēļ ir pat simboliski, ka Rīgas Starptautisko kino festivālu sagaidām ar vēl kādu – uz izturību un kino izpēti – vērstu aizraujošu aktivitāti – Kino skrējienu,” saka Rīgas SKF direktore Sonora Broka.
 
Maršrutu pamatā ir Rīgas Kino muzeja izstrādātā digitālā kino karte, un skrējiens piedāvās iziet „Vecrīgas” un „Dailes” takas.

Kino skrējiena dalībniekiem ir iespēja izvēlēties sev piemērotu distanci: skrējējiem 7 km aplis (Dailes teātris, Krāsotāju iela, Merķeļa iela), aktīvajiem gājējiem un nūjotājiem 5 km aplis (Ģertrūdes baznīca, Tērbatas iela), savukārt pastaigas grupai būs iespēja nesteidzīgā solī veikt ap 3 km garu distanci.

Visi maršruti piedāvās ne vien izkustēšanos profesionālu treneru vadībā, bet arī iespēju uzzināt interesantus faktus par filmu uzņemšanas vietām un klātienē satikties ar Latvijas jaunāko filmu aktieriem. Savu dalību sportiskajā kino pasākumā jau apstiprinājuši filmas Andra Gaujas „Izlaiduma gads” režisors un aktieri, tāpat būs iespēja satikt arī Jāņa Norda veidotās filmas „Mammu, es tevi mīlu” filmēšanas grupas dalībniekus. Turklāt pēc skrējiena pie tējas tases būs iespēja uzdot jautājumus arī par Rīgas Starptautisko kino festivālu tā organizatoriem un satikt digitālās kino kartes veidotājus no Rīgas Kino muzeja. Aicināts jebkurš interesents neatkarīgi no sportiskās sagatavotības.

Dalība skrējienā ir bez maksas.

Tiekamies pie kinoteātra „Splendid Palace” (Elizabetes iela 61) sestdien, 29. novembrī, plkst. 12.00!

Kino skrējienu rīko Brīvdabas Sporta Klubs un „Action PR Latvija” sadarbībā ar Rīgas Kino muzeju un Rīgas Starptautisko kino festivālu.

Atgādināsim, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros 13. decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kino profesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē. Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) ietvaros notiks Latvijas nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kinoakadēmijas balvai izvirzīto filmu programma un Eiropas filmu retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, Krievijas dokumentālo filmu festivāla programma „Artdocfest/Riga”, Rīgas Kino muzeja programma „Kino 1914”, filmu festivāla „2ANNAS” īpaši Riga IFF sarūpētas filmu programmas un scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – „Riga Meetings” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

0 komentāri

Komentāru nav