Latvijā koncertēs džeza trio „Plaistow” no Šveices

Latvijā koncertēs džeza trio „Plaistow” no Šveices
Publicitātes foto
27-11-2014 A+ A-
Liepājas viesnīcas „Promenade Hotel” Hika zālē ceturtdien, 27. novembrī, plkst. 19.00 uzstāsies džeza trio „Plaistow” no Šveices, sniedzot pirmo no trim Latvijā paredzētajiem koncertiem, „Rīga 2014” kultūras portālu informēja koncerta rīkotāji no organizācijas „SKYR”.

Kā informē koncerta rīkotāji, post-jazz, dub un minimālisma žanra estētikā muzicējošie izpildītāji 28. novembrī plkst. 19.00 uzstāsies Vidzemes koncertzāles „Cēsis” Mazajā zālē, bet 29. novembrī plkst. 18.00 „Plaistow” muzicēs Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī.

Grupa „Plaistow” dibināta 2007. gadā. Šķietami klasiskos instrumentus pārvaldošo mūziķu – pianista Johana Burkenē (Johann Bourquenez), kontrabasista Vensāna Ruī (Vincent Ruiz) un bundzinieka Sirila Bondī (Cyril Bondi) – mūsdienīgo pieeju to izmantojumam pašu radītajā mūzikā apliecina kaut vai fakts, ka grupas nosaukums aizgūts no elektroniskās mūzikas leģendas „Squarepusher” skaņdarba „Plaistow Flex Out”. Tas, kā arī paša trio vienas kompozīcijas nosaukums „Steve Reich”, iespējams, nosprauž robežas teritorijai, kuru savā autormūzikā „Plaistow” cenšas apgūt vai, vēl labāk, iekārtot no jauna.

Trio, kura katrs no dalībniekiem iepriekš ieguvis atšķirīgu muzikālo pieredzi, savu sākumu piedzīvoja kopā ar „netleiblu” jeb mūzikas ierakstu izdevniecību virtuālajā vidē „Insubordinations” un bija vieni no retajiem Šveicē, kas savu mūziku klausītājiem dāvāja par brīvu. Nospēlējusi daudzus koncertus dažādās vietās pasaulē un pagājušogad izdevusi albumu „Citadelle”, trijotne nu strādā pie jauna studijas ieraksta, kam dienasgaisma būtu jāierauga 2015. gada aprīlī.

„Tā vien šķiet, ka pēdējo pāris gadu laikā t. s. minimālisms piedzīvo savu otro atgriešanos džezā. Proti, ja Stīva Reiha, Filipa Glāsa, Džona Keidža un citu iedvesmoti eksperimenti džezā ir notikuši jau desmitgadēm ilgi un minimālisma atzaru jau citā līmenī kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem pacēla austrāliešu trio „The Necks”, tad apvienības ar salīdzinoši nesenu pagātni – „Dawn Of Midi”, „Mouse On The Keys” to un citu starpā arī „Plaistow” – to ar jaunu sparu atgriež apritē,” stāsta koncerta rīkotāji.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī internetā.

0 komentāri

Komentāru nav