„Lattelecom” izveido īpašu kultūrai veltītu TV kanālu

„Lattelecom” izveido īpašu kultūrai veltītu TV kanālu
Publicitātes attēls
Pirmo reizi Latvijas vēsturē izveidots kultūrai veltīts TV kanāls, kas no 2. decembra būs skatāms „Lattelecom” televīzijas platformās visā valstī. Pop-up kanāls „Kultūra 360TV” piedāvās atskatu uz spilgtākajiem „Rīga 2014” mirkļiem, kā arī Eiropas un Latvijas filmas, lekcijas un video tiešraides ar kinoprofesionāļu piedalīšanos.

„Kultūra 360TV” tapis, sadarbojoties „Lattelecom”, nodibinājumam „Rīga 2014”, Latvijas Nacionālajam kino centram un producentu kompānijai „ON AIR Studios”. Kanāla ētera personības Marta Selecka un Pauls Ķesteris piedāvās intervijas ar kino veidotājiem un ieskatīsies Eiropas kinomēneša notikumu tapšanas aizkulisēs.

Īpaša uzmanība veltīta nozīmīgākajiem kino dzīves sasniegumiem – Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijai ar ārvalstu spilgtāko kino personību dalību, kā arī labākajām pašmāju kino filmām „Klucis – nepareizais latvietis”, „Pelikāns tuksnesī” „Sēņotāji” un citas.

„Kultūra ir Latvijas nācijas identitāte, spēks, kas palīdz un iepriecina mūsu cilvēkus, un nozīmīgs atbalsts izglītotas jaunās paaudzes audzināšanā.

Tāpēc tai nevajadzētu būt ierobežotai laikā vai vietā. Latvijas pirmā kultūras kanāla izveidošana ir vēl viens solis, kas apliecina mūsdienu tehnoloģiju nozīmi svarīgu vērtību nodošanā un izplatīšanā pēc iespējas plašākam cilvēku lokam,” lēmumu par kultūras kanāla veidošanu skaidro „Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

„„Lattelecom”, nodibinājuma „Rīga 2014” un Latvijas Nacionālā kino centra kopīgajai iniciatīvai izveidot pirmo kultūras TV kanālu Latvijā ir nepārvērtējama nozīme, domājot par kultūras pieejamību un tās ietekmes palielināšanu sabiedrībā. Beidzot arī Latvijā būs kanāls, kurā kultūrai nav jākonkurē ar citām jomām. Izmantojot jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas, kultūra no margināla sektora mediju satura plūsmā spēs pārtapt par kultūras daudzveidības 360° aptverošu spektru, kas ļaus apmierināt visdažādāko mērķauditoriju intereses, informējot, izglītojot, rosinot domāšanu un veidojot emocionālo pieredzi. Īpaši svarīgi tas ir, domājot par kultūras ceļu pie jaunās paaudzes, kas informācijas pieejamībā orientējas uz jaunajiem medijiem. Lai „Kultūra 360TV” izdodas kļūt par Latvijas „ARTE”! Ilgu mūžu Latvijas kultūrvides veidošanā un veiksmes plašas auditorijas piesaistē," novēl Dace Melbārde, Latvijas kultūras ministre.

„Eiropas kultūras galvaspilsētas gads ir vairojis un stiprinājis pārliecību par Rīgu, kas visos laikos ir bijusi un būs kultūras pilsēta. Mēs esam bagātāki, nekā mums dažkārt šķiet.

Tam par apliecinājumu ir arī daudzie „Rīga 2014” programmā notiekošie koncerti, festivāli un izstādes, ko ikviens interesents varēs skatīties jaunajā, īpaši kultūrai veltītā „Lattelecom” TV kanālā. Ļoti būtiski, ka tehnoloģiju līderis „Lattelecom” jauno TV kanālu aizsāk un veido ar augstvērtīgu kultūras notikumu saturu, kas tādējādi apliecina uzņēmuma izpratni par kultūras būtisko lomu un ietekmi uz Latvijas attīstību ilgtermiņā,” akcentē nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

„Latvija līdz šim sevi ir veiksmīgi pieteikusi Eiropas līmeņa kino notikumos, tāpēc tikai loģisks ir nākamais solis ar pašmāju un Eiropas labākajām filmām iepazīstināt visus Latvijas iedzīvotājus. Īpaši vēlos akcentēt Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju, kas pirmo reizi notiks Latvijā, un, pateicoties tehnoloģijām, to ikviens varēs vērot neatkarīgi no savas atrašanās vietas,” savu viedokli pauž Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

„Kultūra 360TV” ir pieejams bez papildu maksas visās „Lattelecom” televīzijas platformās – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un Interneta TV. Trešdaļa kanāla satura veidos producentu kompānija „ON AIR Studios”, piedāvājot kino ziņas, tiešraides, lekcijas un skatītāju viedokļus par filmām un citiem kultūras notikumiem. 30% raidlaika tiks veltīts Latvijas un Eiropas kino ar pēdējās desmitgades labākajām latviešu filmām. Savukārt pārējais kultūras kanāla saturs veltīts „Rīga 2014” kultūras dzīves notikumiem, kas papildināti ar pasākumu dalībnieku, kritiķu un kuratoru pārdomām, tostarp Pasaules koru olimpiāde, atskats uz akciju „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde” un citām.

0 komentāri

Komentāru nav