Apskatāma Latvijas dizaina priekšmetu kolekcija „Earthworks”

Apskatāma Latvijas dizaina priekšmetu kolekcija „Earthworks”
Publicitātes foto
27-11-2014 English A+ A-
Līdz 10. janvārim salonā „Xcelsior” (Kalnciema ielā 37, Rīgā) skatāma izstāde „Earthworks”. Tā ir Latvijas dizaina priekšmetu kolekcija ar unikālu raksturu un auru, kas veidota ar cieņu un interesi par savas zemes kultūras mantojumu, amatniecības tradīcijām, vietējo materiālu savdabību un to lietojuma iespējām.

Izstādes moto – „our past is the soil for our future” (mūsu pagātne ir augsne mūsu nākotnei), kas norāda uz amatniecības tradīciju un etnogrāfisko vērtību saglabāšanu un turpināšanu šodien. „Earthworks” ir iespēja izstādes apmeklētājiem atklāt latviešu dizaineru radītus produktus – traukus, tekstilu, mēbeles un rotaļlietas.
 
Izstādes objekti ir izpētē tapis tradīciju tulkojums mūsdienu dizaina valodā, ne tikai formāls agrāku paņēmienu atdarinājums vai to rekonstrukcija. „Earthworks” pamatā ir parādīt, ka Latvijā tiek turpināti etnogrāfiskie motīvi mūsdienu interpretācijās, piešķirot senajām vērtībām jaunu izmantojumu. Tas ir tiešs piemērs tam, ka senais nav tikai muzejā liekams eksponāts, bet iedvesma, lai radītu, ko jaunu, nezaudējot piederību pagātnes nacionālajām vērtībām un pats svarīgākais – tiek arī lietots šodien. „Earthworks” eksponāti rāda nacionālajai identitātei raksturīgo kā unikālu nacionālu dizainu. Tā ir etnogrāfijas un tradicionālo amatniecības tehniku kā vērtības saglabāšana un turpinājums jaunā kontekstā.
 
Ekspozīcija apvieno vairāku gadu garumā tapušus dizaina darbus, no kuriem vairāki atsevišķi jau tikuši godalgoti starptautiskos un Latvijas dizaina forumos. Dizaineri darbos izmanto uzņēmuma „April Market” unikālu Latvijā radītu virsmu apdares materiālu, kura pamatā ir kūdra.
 
Projekta „Earthworks” autori ir dizaina studija „Rijada” – Rihards Funts, Zane Homka sadarbībā ar modes dizaineri Natāliju Jansoni un veikala RIIJA vadītāju Sarmīti Stabulnieci. Izstāde „Earthworks” šā gada septembrī bija skatāma Briselē „Brussels Design September 2014” ietvaros.

Izstādes darba laiks: darbdienās no plkst. 11.00 līdz 19.00, sestdienās no plkst. 11.00 līdz 16.00, svētdienās – slēgts. Izstāde apskatāma bez maksas.
 
Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav