Agņeškas Holandas drāma „Degošais krūms” – LTV7

Agņeškas Holandas drāma „Degošais krūms” – LTV7
Publicitātes foto
27-11-2014 A+ A-
Piektdien, 28. novembrī, no plkst. 22.30 LTV7 demonstrēs visas trīs pazīstamās režisores un Eiropas Kinoakadēmijas balvas valdes priekšsēdētājas Agņeškas Holandas vēsturiskās drāmas „Degošais krūms” sērijas, pavēstīja LTV pārstāvji.

Filma „Degošais krūms” vēsta par Prāgas Universitātes studentu Janu Palahu, kurš 1969. gada 16. janvārī sadedzinājās, protestējot pret padomju okupāciju, kas sākās, toreizējā Čehoslovākijā iebrūkot padomju karaspēkam.
 
Trīs sēriju vēsturiskās drāmas „Degošais krūms” (Burning Bush/Horici ker) sižets balstīts uz 1969. gada janvāra notikumiem, kad čehu students Jans Palahs aizdedzinājās un vēlāk arī mira, lai protestētu pret padomju okupāciju. Toreiz, baidoties no tautas sacelšanās, varas iestādes centās nomelnot Palahu, apgalvojot, ka notikušais bija ārzemju izlūkdienestu sarīkota teatrāla izrāde.
 
Filmas notikumu centrā ir Jana māte, kas bija gatava pat tiesas procesam, lai attaisnotu savu dēlu. Neskatoties uz saņemtajiem draudiem un liecinieku klusēšanu, Palaha mātei piekrita palīdzēt jaunā advokāte Dagmāra Burešova. Lai arī Jans Palahs joprojām tiek uzlūkots kā varonis, tikai nedaudzi zina par to, kā ar komunistu režīmu pēc notikušā cīnījās viņa ģimene. Mākslas filma parāda šo cīņu, kā arī ieskicē vēsturisko notikumu kontekstu.
 
Filmas režisore Agņeška Holanda tiek pielīdzināta pasaulslavenajam režisoram Vimam Vendersam. Viņa ir arī talantīga scenāriju autore un līdzautore, kas sadarbojusies ar Kšištofu Keslovski, Andžeju Vajdu un citiem nozīmīgiem režisoriem. Par scenāriju filmai „Eiropa, Eiropa” Holanda nominēta ASV kinoakadēmijas balvai „Oskars”.
 
Decembrī, kad Rīgā notiks Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, režisore Agņeška Holanda vadīs savu meistarklasi; viņa ir arī šīs balvas valdes priekšsēdētāja.

0 komentāri

Komentāru nav