Starptautisks forums par labas pilsētas veidošanas stratēģijām „100% City”

Starptautisks forums par labas pilsētas veidošanas stratēģijām „100% City”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . Evelīnas Ozolas un Toma Kokina instalācija „Mierīgi!” festivālā „Survival Kit 6”
Ģertrūdes ielas teātrī 5. un 6. decembrī notiks starptautisks forums par labas pilsētas veidošanas stratēģijām „100% City”, ko rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Latvijas radošo industriju dizaina platformu „Fold”. Forums ir „Rīga 2014” programmas notikums.

Forumā piedalīsies mākslinieki, aktīvisti, teorētiķi, dizaineri, arhitekti, pilsētu pētnieki un plānotāji, lai diskutētu par vīzijām, stratēģijām un praksēm, kas ļauj ikvienam piedzīvot, pieredzēt un veidot labu un līdzsvarotu pilsētu.

Forums iepazīstinās ar vienreizējām aktivitātēm un ilgtermiņa iniciatīvām, kuru mērķis ir mainīt izpratni par publisko telpu un dzīvi pilsētā, diskutēs par lokālo un globālo fenomenu sadursmi, līdzāspastāvēšanu un mijiedarbi, kā arī par pilsētas un mākslas attiecībām.

Pasākumā tiks aplūkoti divi ceļi aktīvai un līdzdalīgai pilsētas veidošanai: „konstruktīvais”, ko pārstāv pilsētplānotāji, arhitekti un dizaineri, likumīgi iedzīvinot projektus ar ilgtermiņa potenciālu, un „destruktīvais”, kad aktīvisti, mākslinieki, iedzīvotāji un kopienas maina pilsētu, izjaucot ierasto lietu kārtību ar vienreizējām, negaidītām, radikālām, nesankcionētām intervencēm un akcijām.

Forumā ar lekcijām un praktiskām prezentācijām piedalīsies „Rebar Art & Design Studio” dibinātājs, starptautiski pazīstamo publiskās telpas iniciatīvu „PARK(ing) Day” un „PARKcycle” autors Metjū Pasmors (Sanfrancisko), Tallinas Arhitektūras biennāles 2015 kurators Martens Kaevatss, latviešu arhitekti un publiskās telpas aktīvisti Evelīna Ozola un Toms Kokins, platformas „Amateur Cities” dibinātājas Anja Molenda un Kristina Ampatzidu (Roterdama), itāliešu teātra kolektīvs „Motus” (Rimini), kuri strādā ar sociāli un politiski aktuāliem tematiem pilsētas ielās, Ļubļanas Universitātes telpas sociologs Matjažs Uršičs, kurators un publicists Kaspars Vanags (Berlīne), Lisabonas apkaimju kopienu aktīvists Antonio Brito Guterress, Barselonas festivāla „The Influencers” kurators Bani Brusadins, Milānas iedzīvotāju kustības macaomilano aktīvists, kinorežisors Luka Kjaudano un klimata aktīvists un mākslinieks no Lielbritānijas Džons Džordans.

Foruma dienās notiks arī īpaša pilsētas mākslas programma – „Rimini Protokoll” (Berlīne) izrāde ar 100 rīdzinieku piedalīšanos „100% Rīga”, Lotes van den Bergas (Utrehta) izrāde pilsētvidē „Cinema Imaginaire” un Katrīnas Neiburgas (Rīga) un Kristīnes Umpfenbahas (Minhene) videoinstalācija „Dārziņu lietas”, kurā ar kameras starpniecību sarunājas Rīgas un Minhenes mazdārziņu saimnieki.

Foruma darba valoda ir angļu, dalība tajā ir bez maksas, iepriekš reģistrējoties pa e-pastu: gundega@theatre.lv. Aicināti visi interesenti. Foruma programmu meklē šeit!

Ģertrūdes ielas teātris atrodas, Ģertrūdes ielā 101, Rīgā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav