Pianista Reiņa Zariņa solokoncerts Latgales vēstniecībā „Gors”

Pianista Reiņa Zariņa solokoncerts Latgales vēstniecībā „Gors”
Andris Sproģis . Pianists Reinis Zariņš
03-12-2014 A+ A-
5. decembrī Latgales vēstniecībā „Gors” ar solokoncertu uzstāsies izcilais un pasaulē atzītais latviešu pianists Reinis Zariņš, pavēstīja koncertzāles pārstāvji.

Pianists klausītājiem piedāvās koncertprogrammu „1Schubert | 12dances”, kuras pirmajā daļā izskanēs apjomīga Šūberta sonāte, ko komponists sarakstījis savas dzīves pēdējos gados, savukārt koncerta otrajā daļā būs klausāmas dažādu kultūru dejas, kuras 20. gadsimtā sarakstījuši komponisti D. Šostakovičs, I. Stravinskis, B. Smetana, P. Čaikovskis, M. Ravēls u.c.

Latvijas Radio 3. programmas „Klasika” intervijā Reinis Zariņš stāsta: „Koncerta otrā daļa būs kā deju kolekcija, kuras programmu esmu uzmanīgi izplānojis, iekļaujot gan slāvu kultūras, gan latīņamerikāņu kultūras, gan džeziskākas dejas un noslēdzot to visu ar pamatīgāku skaņdarbu – Ravēla valsi klavieru versijā. Valsis ir mežonīgi grūts, bet ir liela bauda to spēlēt!” Pianists cer, ka pirmās daļas nopietnais skaņdarbs un otrās daļas vieglākie skaņdarbi radīs aizraujoši klausāmu koncertu.

Rīdzinieks Reinis Zariņš klavierspēles studijas sāka septiņu gadu vecumā, bet jau desmit gadu vecumā debitēja kā solists ar orķestri. Pianists ar izcilību absolvējis Jāzepa Mediņa, Emīla Dārziņa, Jēlas Universitātes mūzikas skolas (ASV), kā arī Londonas Karalisko Mūzikas akadēmiju. Reinis Zariņš savu skolotāju vidū izceļ Borisu Bermanu, Kristoferu Eltonu, Rafi Haradžanjanu un Renē Salaku.

Pianists aktīvi koncertē Eiropā, ASV un nesen arī Dienvidāfrikā. 2011. gadā Reinis Zariņš saņēma „Lielo Mūzikas balvu” par izcilu interpretāciju, un līdz šim paguvis plūkt laurus 11 starptautiskos pianistu konkursos. Pianists ir izdevis trīs augsti novērtētus diskus – studijas albumus „Circus & Magic” un „Jāzeps Vītols – Works for solo piano”, kā arī koncerta ierakstu no Londonas Vigmora zāles.

Reiņa Zariņa spēja pārliecinoši interpretēt gan klasiķus, gan pēdējā gadsimta darbus sajūsminājusi klausītājus daudzviet, arī pasaules prestižākajās koncertzālēs – Amsterdamas Concertgebouw, Ņujorkas Kārnegija un Steinveja zālē, kā arī Londonas Vigmora zālē.

Ieejas kartes uz pianista solokoncertu nopērkamas Latgales vēstniecības „Gors” un „Biļešu paradīzes” kasēs. Ieejas kartes cena – 7 eiro.

0 komentāri

Komentāru nav