„Upe tuviem un tāliem” izdod CD „Gadapkārti”

„Upe tuviem un tāliem” izdod CD „Gadapkārti”
Publicitātes foto
25-05-2013 A+ A-
Mūzikas izdevniecība „Upe tuviem un tāliem” ar VKKF atbalstu laidusi pasaulē latviešu gadskārtu dziesmu albumu CD formātā „Gadapkārti, no ziemas līdz vasarai”, pavēstīja izdevniecības vadītāja Iveta Mielava.

Jaunais ieraksts ir turpinājums decembrī izdotajam „Gadapkārti, no vasaras līdz ziemai” un iekļauj dziesmas, kas dziedamas no Meteņiem līdz Jāņu dienai.
Projekta autore Ilga Reizniece joprojām pauž pārliecību, ka maziem bērniem jādzied viņiem piemērotas dziesmas:

„Mūsu nodoms bijaierakstīt tādas tautasdziesmas, kas bērniem palīdzētu uztvert gada ritmisko gaitu un ar to saistītos notikumus mūsu dzīvē. Gadskārtu rituma sajūta palīdz sakārtot paša cilvēka dzīves ritmu, un ir labi, ja to var iemācīties jau mazotnē. Mūsu dainu valoda ir bagātīga.
 

Gadapkārti, pa gadskārtu, pār gadiņu, reiz par gadu, gadā reizi, ik gadiņi, cauru gadu! Re, cik dažādi var pateikt virsrakstam izraudzīto vārdu! Šie daudzie varianti atrodami Jāņu dziesmās. Bet pats jēdziens attiecas uz katriem svētkiem un laikiem gadā. Šo ripuli sākam ar Meteņiem. Pēc tiem vairs nemaskojas, bet gaida pavasari. Lielo dienu, Lieldienas ar olām un šūpošanos, Jurģa dienu ar zaļo zāli un ganu gaitu sākumu. Un arī krāšņākos un visvairāk apdziedātos svētkus gadāJāņus. Līgo!”

Gluži tāpat pirmo „Gadapkārti” daļu, arī šo iedziedājuši bērni no Ilgas Reiznieces studijas, bet instrumentālo pavadījumu iespēlējuši „Iļģu” dalībnieki. Pavadījumi albumā skan arī atsevišķi, lai tos varētu izmantot, mācoties un dziedot katrs savās svētku reizēs.

0 komentāri

Komentāru nav